12 березня 1455 року – перша відома письмова згадка про друк Біблії Гуттенберга

12 березня 1455 року – перша відома письмова згадка про друк Біблії Гуттенберга.

Кардинал Піколоміні, майбутній папа Пій II, написав кардиналу Карвахалу, що хоча готових Біблій ще не бачив, але бачив кілька зошитів з різних частин Слова Божого, надрукованих Йоганном Гуттенбергом.

Кардинал схвалив це видання за дуже хороший шрифт, який легко читається навіть без окулярів. Це видання Вульгати стає першою друкованою Біблією в світі. Вона була випущена на латині і отримала другу назву 42-рядкова Біблія, оскільки більшість сторінок містила по 42 рядки тексту. Саме від цього видання зазвичай відраховують початок друкарства в світі.

Біблія не була пронумерована, але складалася з 1272 сторінок, які об’єднувалися в два томи. До нашого часу збереглися 49 примірників Біблії Гуттенберга, частина з яких неповні. Більшість було випущено на італійському папері з водяними знаками, але частина – на пергаменті.

Біблія Гуттенберга розпочала масове поширення друкованого Слова Божого в світі, посприявши його християнізації. Винахід друкарського верстата в свою чергу значно посприяв поширенню Реформації, коли Біблія знову ставала основою життя церкви і цілих народів.

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required