10 серпня 1874 року народився Герберт Гувер, 31-й президент США

10 серпня 1874 року народився Герберт Гувер, віруючий церкви квакерів, 31-й президент США, який в 1919-1923 рр. очолював діяльність благодійної організації АРА для допомоги голодуючим в Україні та іншим країнам, які постраждали в Першій світовій війні.

Ця організація об’єднала в собі ряд американських благодійних місій, багато з яких створювалися і підтримувалися церквами. Згідно договору, укладеного в Харкові, допомога Україні почалася з травня 1922 року і зіграла важливу роль в порятунку голодуючих. Вже до 15 серпня продуктові пайки отримали майже 850 тис. дітей і 800 тис. дорослих. За весь час своєї діяльності АРА видала понад 180 млн. пайків на суму понад 3 млн. доларів.

У 1919 році він пожертвував Стенфордському університету велику суму для створення бібліотеки та архіву, присвяченому подіям Першої світової війни, з яких пізніше виріс Гуверівський інститут.

Виступаючи на Паризькій мирній конференції, Гувер вимовив, що “комунізм – це гірше, ніж війна”.

З 1921 року був міністром торгівлі, а з 1929 року став президентом США від республіканської партії. Гувер став першим президентом США, який передав всю свою зарплату на благодійні цілі. Відомий історик Річард Пайпс писав про нього, що “багато державних діячів займають чільне місце в історії завдяки тому, що послали на смерть мільйони людей; Герберт Гувер, швидко забутий в Росії, і надалі президент США, має рідкісну можливість зайняти гідне місце в пам’яті людей як рятівник мільйонів”.

Час правління Гувера припав на світову економічну кризу Велику депресію, яка завадила його переобранню, хоча ним було зроблено багато для подолання кризової ситуації. До кінця його управління в США зберігався “сухий закон”, який був введений ще в 1917 році вісімнадцятою поправкою до Конституції США, за що проголосували обидві партії. Діяльність закону, що забороняє виробництво, продаж і перевезення спиртного, зменшила вдвічі споживання алкоголю в 1920-і рр. і на багато років вперед.

Гувер продовжував виконувати значну роль в американській політиці і після свого президентства. Герберт Гувер, чиї предки були багато переслідувані через свою віру, дуже високо цінував релігійну свободу, яку прагнув всіляко захищати, як в США, так і за їх межами.

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required