10 липня 1584 року вбитий Вільгельм І Оранський

10 липня 1584 року вбитий Вільгельм І Оранський, головний лідер голландського повстання проти іспанських Габсбургів, яке стало початком Вісімдесятилітньої війни (1568-1648 років) і призвело до формальної незалежності Сполучених провінцій у 1581 році.

Вільгельм І Оранський (або Тихий) народився 1533 році у Ділленбурзі (німецьке графство Нассау) та виховувався у протестантській вірі. Потім батьки його перевели у католицизм для того, щоб він міг отримати освіту при королівському дворі в Іспанії, але зробили усе можливе, щоб він залишався лояльним до протестантизму і щоб для нього була важливіша віра у Бога, ніж ритуал.

Заможний дворянин Вільгельм спочатку служив Габсбургам при дворі Маргарити Пармської, яка була губернаторкою іспанських Нідерландів. Незадоволений централізацію політичної влади, яку забрали у місцевих осередків, та іспанським переслідуванням голландських протестантів Вільгельм приєднався до голландського повстання і виступив проти своїх колишніх правителів.

Будучи найбільш впливовим і політично спроможним лідером для повстанців, він привів голландців до кількох перемог у боротьбі проти іспанської корони. Він отримав прізвисько «Тихий» через те, що ніколи не поспішав з деклараціями, а постійно обдумував свої кроки.

Проголосивши Вільгельма І Оранського поза законом у 1580 році, король Філіп ІІ призначив чималу винагороду за його вбивство, а у 1584 році в Дельфті його вбив Бальтазар Жерард, який вже протягом певного часу всілякими способами намагався підібратися до принца. Говорять, що останніми словами Вільгельма були: «Боже мій, помилуй мою душу; Боже мій, помилуй цей бідний народ».

На нашому сайті «Християни для України» є й інші історичні нотатки про війну за незалежність Нідерландів. Ось деякі з них:

https://archive.c4u.org.ua/calendar_8nov_2/

https://archive.c4u.org.ua/9-kvitnia-1609-roku-ukladeno-antverpenske-peremyria/

https://archive.c4u.org.ua/30-sichnia-1648-roku-pidpysanyj-myunsterskyj-myr/

https://archive.c4u.org.ua/calendar_24oct_1/

#християнство_в_історії

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required