За п’ять місяців населення України скоротилося на 180 тисяч

Державна служба статистики опублікувала оновлені дані чисельності населення України. Хоча повноцінний перепис не проводився вже 20 років, однак ми все ж маємо інформацію про народжених і померлих в Україні.

Так, за перші 5 місяців 2021 року в Україні народилися майже 110 тисяч дітей. А ось кількість померлих становить 300 тисяч (на кожного народженого припадає троє померлих). За цей період в Україну прибуло понад 10 тисяч мігрантів і в підсумку ми маємо загальне скорочення населення на 180 тисяч чоловік.

Ці тривожні дані не є феноменом 2021 року і тим паче не пов’язані із епідемією коронавірусу. Якщо простежити дані скорочення населення за останні 3-5 років, то побачимо аналогічні показники, з яких формується закономірніть. Отже, населення України системно і невпинно скорочується (і це лише офіційні дані). Навіть ООН попереджає про серйозні демографічні наслідки поступового вимирання попереджає. Так, згідно із демографічним прогнозом міжнародної організації, до 2100 року населення України скоротиться на 45%!

Хоча ми чуємо багато критики влади щодо складних економічних умов, які штовхають людей до міграції, однак оновлені дані привертають нашу увагу саме на співвідношенні народжень і смертей. Звичайно, тут варто враховувати і фактор міграції, бо виїжджають за кордон переважно молоді люди, однак це не може пояснити співвідношення 1:3.

Україна має катастрофічно низький рівень народжуваності. Держава не сприяє багатодітності (а це єдиний шлях хоча б частково відновити демографічний потенціал). Натомість політики дуже занепокоєні підтримкою явищ, які загрожують інституту сім’ї (підтримка інституту «партнерств», легалізація грального бізнесу, лобіювання ідеї узаконення проституції і легких наркотиків, поступове включення гендерної теорії в актуальну політику).

Тут не можна оминути питання абортів, яке вже багато років залишається «недоторканим». В Україні непопулярно говорити про права ненароджених дітей, бо пострадянське секуляризоване суспільство не готове до практичного захисту життя, коли це суперечить комфорту людей. На жаль, будь-які ініціативи обмежити доступ до вбивств дітей тавруються і часто висміюються в ЗМІ, а тому навіть відносно консервативні політики не поспішають робити кроки до захисту ненароджених.

Проблема вимирання населення існує в багатьох країнах, однак на Заході катастрофа кількісної втрати частково нівелюється шляхом міграції (хоча тут з’являється проблема культурного протистояння і росту насильства). Масштабне заміщення населення шляхом міграції несе загрози безпеці та національній єдності І ця перспектива є неминучою якщо влада і народ не змінять підхід до проблеми падіння народжуваності.

Джерела:

http://www.ukrstat.gov.ua/

https://www.unn.com.ua/uk/news/1937023-naselennya-ukrayini-za-rik-skorotilosya-na-mayzhe-380-tisyach

https://population.un.org/wpp/Publications/Files/WPP2019_DataBooklet.pdf

 

 

 

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required