Хоча пандемія Covid-19 стала найбільшою катастрофою світової системи охорони здоров’я, проте коронавірус стоїть далеко позаду основної причини смертей минулого року. За даними Worldometer, у 2020 році проведено близько 42,7 мільйона операцій по перериванню вагітності, а тому за абортами зберігається статус причини №1 смертності у світі.
Та варто пам’ятати, що цифра 42,7 мільйона відображає лише проведені операції. Враховуючи можливість використання жінками спіралей та доступність абортивних таблеток, які викликають викидень на ранніх термінах вагітності, точну кількість вбитих дітей підрахувати не можливо. Сьогодні ми відштовхуємося від даних у 42,7 мільйона дітей, але навіть ця цифра вражає. Смертність від абортів у 5 разів більше, ніж смертність від всіх онкологічних захворювань і в 25 разів більше, ніж від СНІДу.
На жаль, перелік країн, де аборти дозволені законом, щороку розширюється. Буквально перед новим роком вбивство дітей стало легальним в 45-мільйонній Аргентині. Це було довге протистояння, яке, попри спротив християн, місцеві соціалісти зробили аборти легальними. У своєму щорічному різдвяному посланні аргентинські єпископи засудили уряд Альберто Фернандеса за його «гарячкову одержимість» розширенням прав на аборти в умовах пандемії.
Та навіть в тих державах, де аборти заборонені, зберігати такий стан справ стає все важче. В традиційно католицькій Латинській Америці зростає вплив феміністичних груп та інших лобістів дітовбивства. В Польщі ситуація також залишається нестабільною через так званий «Жіночий страйк» — організований феміністками протест проти заборони вбивати дітей із вродженими вадами.
На жаль, Україна залишається в переліку держав із легальними абортами на вимогу до 12 тижнів. Це є причиною десятків тисяч смертей щороку (за даними 2019 року було здійснено понад 75 тисяч абортів). Дуже хотілося б щоб таке явище як штучне переривання вагітності залишилося в минулому, але вже цього 2021 року, за даними Worldometer, проведено понад 500 тисяч абортів.
За даними ВООЗ, щорічно у світі відбувається 40-50 мільйонів абортів. В середньому це 125 000 абортів на день. Масштаби катастрофи можна порівняти хіба що зі світовою війною, але належної оцінки не немає. Ці дані залишаються поза увагою, бо проблема абортів значно ширша, ніж сфера охорони здоров’я, а її вирішення не можливе без політичної волі та перегляду цінностей суспільства.
Джерела:
https://www.worldometers.info/abortions/
https://www.manilatimes.net/2021/01/04/opinion/editorial/abortion-not-covid-19-was-leading-cause-of-deaths-in-2020/821955/
https://www.christianpost.com/news/m-babies-aborted-in-2020-surpassing-leading-causes-of-death.html
https://greenpost.ua/news/kilkist-abortiv-v-ukrayini-u-2019-rotsi-zrosla-na-60-i9193