Європа готується до Різдва і…терактів

Приготування до головного зимового свята тепер включають не лише прикрашання вулиць і планування сімейних поїздок, але також посилення заходів безпеки в Європі. Представник Єврокомісії з безпеки Ілва Йоханссон заявила, що  на Різдво зростає загроза насилля в Європі, тому ЄС виділив додаткові 30 мільйонів євро для підтримки безпеки.

Подібну заяву зробила і міністр внутрішніх справ Німеччини Ненсі Фейзер, яка повідомила про дуже високий «ризик подальшої емоційності та радикалізації насильницьких ісламістських злочинців». Особливе занепокоєння безпекою спричинене загостренням на Близькому Сході. Протягом останніх тижнів трапилося кілька ісламістських атак у Західній Європі і загроза зростає ближче до свята.

У попередні роки різдвяні ярмарки та інші тематичні масові зібрання людей були потенційними об’єктами для нападів терористів. Це були як підриви смертників-джихадистів, так і атаки на вантажівках чи напади на окремих людей. Минулого тижня в центрі Парижа іранець вбив німецького туриста і поранив ще двох. Ця історія стала показовою для європейської системи безпеки, адже нападник раніше був заарештований, але його відпустили.

Зараз поліція та служби безпеки в Європі посилюють контроль і антитерористичні заходи. Минулого тижня в Німеччині відбулася низка рейдів, в результаті яких були заарештовані кілька людей, які планували теракти саме на різдвяних ярмарках. Хоча поліція отримує додаткове фінансування та готується працювати в умовах нових загроз, однак безпекові проблеми у Євросоюзі значно глибші та масштабніші, щоб ординарні заходи докорінно змінили ситуацію.

Антиізраїльські протести минулих місяців показали, наскільки багато в Європі людей зовсім іншої культури, що є наслідком не просто відсутності контролю за міграцією, але цілеспрямованою політикою мультикультуралізму 2010-х. Хоча нетерпимість ісламістів до християн існує давно, проте в нинішніх умовах цивілізаційного протистояння радикальні мусульмани сприймають Європу як об’єкт для джихаду, адже окрім відмінної від їхньої віри, значна частина Європейці ще й підтримує євреїв та Ізраїль.

Але тривожність за безпеку в період свят не повинні затьмарити суть Різдва. Хоча в Україні війна, а Європа стала місцем зіткнення цивілізацій, однак це не скасовує обов’язок християн звіщати благу новину та чинити добро як на свята, так і в кожен будній день.

Джерела:

https://www.bbc.com/news/world-europe-67624496

https://www.politico.eu/article/eu-warn-huge-risk-terrorist-attacks-ahead-christmas-ylva-johansson/

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required