Відпусти Мій народ! Агонія російського фараона у злочинах проти українців

Єгипетський фараон прагнув бачити єврейський народ — рабами. Російський фараон прагне бачити український народ — колонією росії. Хоча історія виходу євреїв з Єгипту та українців — з-під російського впливу трапились в різний час та за різних обставин, прослідковується схожий наратив: боротьба за право народу на існування.

Книга Вихід починається з переліку імен дітей Ізраїля, які прийшли до Єгипту. Обставини їхньої міграції полягали в тому, що на території попереднього проживання панував голод, а в Єгипті, за рахунок мудрого правління сина Ізраїля — Йосипа, було достатньо їжі. Вони осіли на території скотарів і мали право на проживання. Проте з часом прийшов новий фараон, який не знав Йосипа. Він зневажав євреїв і вбачав в них потенційних ворогів. З цього страху нового фараона почалося пригноблення євреїв.

Ще вчора рівні з єгиптянами в базових можливостях — євреї стали рабами. Історичний подвиг Йосипа був забутий. Фараон поставив над євреями начальників податків, аби гнобити їх тягарями, примусив будувати міста Пітом та Рамесес, давав важку працю коло глин, цегли та на полях. Щобільше, він наказав повитухам вбивати єврейських хлопчиків при їх народженні. 

Ціль фараона полягала у скороченні населення євреїв, їх поступове знищення. Це, за правовим законом, є геноцидом.

Мистецтво Стародавнього Єгипту. Фараон є найбільшим, бо він відображає богоподобу. Джерело: artsupplies

Вперше в сучасному законодавстві поняття «геноцид» сформував польський юрист Рафаель Лемкін у 1944 році, в книзі «Правління країн Осі в окупованій Європі». Він документував знищення нацистами європейських країн і хоча сам вижив, втратив 49 родичів під час Голокосту. Термін «геноцид» складається з грецького префікса genos, що означає рід або плем’я, і латинського суфікса cide, що означає вбивство. Яскравим прикладом геноциду, який наводив Лемкін, було знищення вірмен у 1915 р. 

В 1948 Генеральна Асамблея ООН прийняла Конвенцію про запобігання злочину геноциду та покарання за нього. Стаття 2 Конвенції визначає геноцид як:

…будь-які з наступних дій, здійснюваних з наміром повністю або частково знищити національну, етнічну, расову чи релігійну групу як таку:

(a) вбивство членів цієї групи;
(b) нанесення тяжких тілесних або психічних ушкоджень членам такої групи;
(c) навмисне створення членам групи життєвих умов, які розраховані на повне або часткове знищення групи;
(d) дії, розраховані на унеможливлення народження дітей в середовищі групи;
(e) насильницька передача дітей цієї групи іншій групі.

Кримінальний кодекс України передбачає покарання за геноцид в Статті 442.

Враховуючи, що фараон створював євреям умови, розраховані на повне чи часткове їх знищення, наказував повитухам вбивати немовлят чоловічої статі та жорстоко карав — він вчиняв геноцид.

Чому ця історія актуальна в 2022 році? Бо в 1952 році, через чотири роки після прийняття Конвенції, народився російський фараон володимир путін, який знищуватиме людей в Чечні, Грузії, Придністров’ї… та Україні. І, якщо в перших трьох випадках, російській владі та армії вдалося уникнути відповідальності, цього не трапиться у випадку України.

Око Саурона над росією. Джерело: Medium

В лютому 2014 року російські війська вторглись в Україну, почавши проти суверенного народу війну. А в лютому 2022 року, путін зробив спробу не лише перемогти, а й захопити український народ за будь-яку ціну. Згідно з даними управління Верховного комісара з прав людини, від лютого 2014 року до січня 2021, загальна кількість людських смертей становить 13100—13300 осіб. А від 24 лютого 2022 року до 7 березня 2022 відомо про 1335 жертв нападу Росії. В той же час представники ООН вважають, що реальні цифри набагато більші. Після оприлюднення результатів ООН, 13 березня Міська рада Маріуполя повідомила, що в місті від початку вторгнення Росії в Україну загинули 2187 людей. У Бучі загинуло щонайменше 400 осіб, в Ірпіні — 300. Вже не кажучи про інші населені пункти, де ще йдуть бойові дії.

Більшість втрат серед цивільного населення спричинені застосуванням вибухової зброї з широкою зоною охоплення, враховуючи обстріли з важкої артилерії та реактивних систем залпового вогню, а також ракетні та повітряні удари. Втрати міст та сіл Київщині пов’язані з жорстокими тортурами, розстрілами цивільного населення, зґвалтуваннями та побоями. Ще частина втрат пов’язана з перебуванням в укриттях людей з хронічними захворюваннями та від недоїдання. Враховуючи блокаду міст, мародерства, катування та розстріли, російська влада вчиняє в Україні — геноцид.

Попри те, що в 1991 році Україна стала незалежною державою, росія вже планувала помсту. В колісниці зла російський фараон помчався за народом, який пішов у вільну, свою землю, аби догнати: взяти у рабство частину та вбити інших шляхом геноциду.

Як і єгипетський фараон, російський аргументує свою жорстокість зневагою до народу та страхом, що той підтримає його ворогів.

Фараон: «Ось народ Ізраїлевих синів численніший і сильніший від нас! Станьмо ж мудріші за нього, щоб він не множився! Бо буде, коли нам трапиться війна, то прилучиться й він до ворогів наших, і буде воювати проти нас, і вийде з цього краю».

 

Путін: «Альянс (йдеться про НАТО – прим. авт.) неуклонно расширяется, военная машина движется и приближается к нашим границам вплотную».

«Наши границы» — так путін називає незалежну Україну. 

«Урожай в Україні» (1880), Володимир Орловський

Але Бог сильніший за путіна, в вічні рази сильніший! На слова російського фараона, Бог відповідає так само, як і єгипетському: «Аж доки ти будеш відмовлятися впокоритися передо Мною? Відпусти Мій народ, і нехай вони служать Мені!» (Вихід 10:3)

Відпусти Мій народ!

Україна та весь світ є свідками поступового падіння нової імперії зла. Російський народ, як і єгипетський, страждає від кар, санкцій. Український народ не втрачає хоробрості, сили духу та надії на відбудову, в той час, як російський народ все більше заглиблюється в кризу та безнадію. Російський фараон, як і єгипетський, ховається від свого ж народу, і навіть не в палаці — а в бункері під землею! 

І в цей час горювання за загиблими, відбудови постраждалих міст та боях — фізичних та духовних — за вільну Україну, ми маємо надію: не встоїть на суді безбожний!

«Ось тому то не встоять безбожні на суді, ані грішники у зборі праведних, дорогу бо праведних знає Господь, а дорога безбожних загине!» Псалми 1:5-6

Українці фіксують злочини скоєні російськими злочинцями, молять до Бога про захист та суд над ворогом, святкують Пасху воскресіння Христа. І хоча російський фараон в агонії шкодить та вбиває, його час вже відміряний.

Відпусти Мій народ!

Дарина Ребро

Джерела:

https://www.un.org/en/genocideprevention/genocide.shtml

ГРОШІ: Де ще Росія влаштовувала геноцид

https://www.dw.com/ru/kak-putin-opravdyvaet-vtorzhenie-v-ukrainu-faktcheking-dw/a-60960083

 

 

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required