В США перший штат заборонив Тік-Ток

Штат Монтана став першим в США, де китайський додаток Тік-Ток мають вилучити із магазинів Apple i Google. Учора, 17 травня, губернатор штату Грег Джіанфорте підписав закон, яким вносяться обмеження на встановлення додатка, щоправда ті користувачі, які вже ним користуються зможуть залишити Тік-Ток, однак без оновлень.

На перший погляд, додаток з короткими відео — це просто розважальна платформа, проте дискусії про заборону Тік-Току ведуться на Заході давно. Це пов’язано із непрозорою роботою застосунку, зокрема із збором інформації та загрозою витоку персональних даних користувачів. Однак центральна проблема полягає не в якійсь технічній недосконалості продукту, але в цілеспрямованому впливі Компартії Китаю на технологічні компанії і їх стратегії роботи.

Тік-Ток, що належить китайському технологічному гіганту ByteDance ймовірно збирає інформацію про користувачів по всьому світі, а за останні три роки набув такої популярності, що став відігравати значну роль в інформаційному полі багатьох країн (в тому числі США та України). Критики Тік-Току зазначають, що додаток небезпечний як шпигунська мережа, а також як претендент впливати на світогляд і політичні позиції молодих людей.

Цікаво, що на захист китайського застосунку стали американські ліві, зокрема одіозна соціалістка Александрія Окасіо-Кортез. Проти закону Монтани виступила й Американська спілка громадянських свобод (ACLU), яка обіцяє оскаржувати його в суді.

 За даними Pew Research Center, 67% американських підлітків віком від 13 до 17 років користуються TikTok, а 16% усіх підлітків зізнаються, що користуються додатком регулярно. Тік-Ток є однією із найпопулярніших платформ і в Україні. Загальна кількість користувачів становить близько 12 мільйонів. Більшість з них — це діти й молоді люди.

Хоча Китай декларує негативне ставлення до аморального контенту, проте Тік-Ток за його межами став майданчиком для поширення серед дітей та підлітків різноманітного вульгарного і сексуалізованого контенту. Також платформа із короткими відео стала зручним інструментом для популяризації ЛГБТ-тем, зокрема й питань зміни статі.

В березні цього року на сайті президента з’явилася петиція про заборону Тік-Току бодай на період війни. Окрім сумнівного контенту додаток несе цілком реальну загрозу інформаційній безпеці, адже збирає інформацію про українців, використовує доступ до їх пристроїв, що особливо небезпечно в період війни.

Джерела:

https://www.reuters.com/world/us/montana-governor-signs-bill-banning-tiktok-state-2023-05-17/

https://www.pewresearch.org/internet/2022/08/10/teens-social-media-and-technology-2022/

https://petition.president.gov.ua/petition/185206

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required