В Росії заарештували священника за антивоєнну проповідь

Костромського Ієрея Іоанна Бурдіна, настоятеля церкви Воскресіння Христового у селі Карабанове, заарештувала поліція після антивоєнної проповіді у Прощену Неділю. На священника склали протокол за статтею про «дискредитацію використання Збройних сил».

Священнослужитель під час служби висловився проти війни, яку Кремль називає «спеціальною військовою операцією». В протоколі затримання вказано, що він «навіював парафіянам церкви інформацію про знаходження ЗС РФ в Україні, обстріли міст України (Києва, Одеси, Харкова та ін.), що вчиняються вбивства жителів України (братів та сестер у Христі), а також шляхом розміщення інформації з агітаційними зображеннями на сайті». Останнє стосується рекомендації священника до десяти парафіян підписати антивоєнну петицію.

Своє затримання Іоанн Бурдін прокоментував так: «Там виключно євангельські слова, які були сказані дві тисячі років тому, а деякі – ще раніше, наприклад, старозавітна заповідь “Не вбий”. Я не переслідую жодної мети особистого характеру, корисливості і так далі, я просто бачу своїх парафіян перед собою».

На жаль, таких священників в Росії одиниці, бо офіційна позиція РПЦ є без перебільшення сатанинською і включає підтримку дій окупантів в Україні. За словами патріарха Кирила, сьогодні в Україні російські війська «вступили у боротьбу, яка має не фізичне, а метафізичне значення». Ця релігійна структура намагається прислуговувати режимові, схиляючи парафіян до цинічної думки про «високодуховну» мету російського керівництва.

Суд над затриманим Ієреєм заплановано на понеділок. Йому інкримінують порушення новоствореної статті 20.3.3 КоАП, яка з 04.03.2022 року передбачає накладення штрафів та навіть позбавлення волі за критику російської агресії.

За останній тиждень чітко видно, що Росія відроджує найгірші традиції Радянського Союзу. Нові драконівські заборони висловлюватися проти війни виглядають як найгірше втілення диктатури з романів-антиутопій. Вони вказують на агонію режиму, який зневажає всі базові права людей і закладені Господом уявлення про людяність та добро.

Джерела:

https://www.pravda.com.ua/news/2022/03/7/7328989/

https://www.currenttime.tv/a/russia-priest-against-war/31742585.html

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required