У Вашингтоні завершився Український тиждень та Національний молитовний сніданок

У США завершився Ukrainian week (Український тиждень), який являв собою низку заходів та зустрічей українських політиків і дипломатів з американськими політиками, зокрема, сенаторами і конгресменами. До української делегації увійшли політики, військовослужбовці та релігійні діячі. 

Очільники євангельських церков України мали зустрічі з американськими конгресменами включно зі спікером Палати представників Майком Джонсоном. Вони розповіли про складну ситуацію в Україні та передали листи від представників українських церков.

Українські представники відвідали заходи, спрямовані на захист свободи віросповідання. Попри несправедливі звинувачення, нібито Україна утискає християн (неправильне розуміння на Заході ситуації довкола УПЦ (МП)) Уповноважений Верховної Ради з прав людини запевнив, що це саме російська сторона несе загрози християнам, а Україна залишається вірною принципам релігійної свободи.

«Російські військові неодноразово погрожували повним фізичним знищенням усіх євангельських віруючих, називаючи їх американськими шпигунами, сектантами та ворогами російського православного народу», — заявив Лубінець. У своїй промові він згадав щонайменше 76 актів релігійних переслідувань в Україні з лютого 2022 року.

Форум релігійної свободи, що відбувся цими днями у Вашингтоні, відвідали українські священнослужителі та захисники прав вірян. Вони мали на меті відкрити для американців дані про численні злочини росіян проти християн і донести ідею, що єдиним способом, як зупинити ці злочини, є надання Україні зброї для звільнення її територій.

1 лютого у Вашингтоні відбувся Національний молитовний сніданок, у якому взяв участь президент Байден, сенатори, конгресмени та представники різних країн. Капелан Сенату Баррі Блек виступив зі словом про важливість віри в житті політиків у часи нестабільності та випробувань. Він повідав присутнім про особливу релігійну атмосферу в Конгресі після вторгнення Росії в Україну та нападу ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня. Тоді конгресмени постилися і молилися.

4 лютого Сенат США оприлюднив законопроект про безпеку, включаючи допомогу Україні та Ізраїлю. Наразі все ще триває запекла дискусія щодо пакета законів, адже конгресмени із Палати представників не задоволені запропонованим документом, який не містить достатнього фінансування заходів, необхідних для подолання критичної ситуації на американському кордоні.

Фото: Голос Америки, Christian Daily International, РЄПЦУ

Джерела:

https://www.christianpost.com/news/russian-forces-captured-killed-at-least-29-religious-leaders.html

https://www.voanews.com/a/biden-attends-prayer-breakfast-promotes-global-peace-and-unity/7467031.html

https://thehill.com/homenews/administration/4441940-biden-makes-appeal-for-peace-national-prayer-breakfast-gaza-israel-ukraine/

https://www.facebook.com/repcu.org/posts/pfbid0X9RizGTW38CFJvchN4WoPmSBq9Ykibzt8aaRH5yWc3Z13bMNpDqsRjwMnUD2iaiZl

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required