У тернопільській школі буде працювати капелан!

Загальноосвітня школа №11 міста Тернопіль уклала договір з Єпархією Української греко-католицької церкви, згідно з яким отець Роман Підгайний буде служити капеланом у навчальному закладі. Він пройшов відповідну підготовку та готовий до служіння.

Капелан працюватиме як з дітьми, так і з вчителями. Всі учасники освітнього процесу можуть звертатися до нього та розповісти про свої переживання. «Вони можуть прийти, розповісти все, що сталося. Тоді починаємо вирішувати справи, які дитина боїться комусь відкрити. Також шкільний капелан — це людина, яка підтримує викладацький колектив, бо праця з дітьми не є легкою», — розповів отець журналістам Суспільного.

Капелани в навчальних закладах — це давня європейська та американська традиція. Духівники для учнів і студентів виконують функції підтримки та духовного збудування в процесі навчання. Традиційно вони служать для всього персоналу школи, учнів, батьків незалежно від віросповідання чи переконань цих груп і окремих осіб. Служіння капелана сприяє побудові мосту між школою та церквою, а також між школою та суспільством, яке включає людей різних конфесій, для яких духовна підтримка служителів церкви є важливою.

Заступник начальника Тернопільського управління освіти Ірина Сум позитивно оцінює такий досвід. «Участь освітніх, шкільних капеланів буде розвиватися в закладах середньої освіти міста Тернополя. Для багатьох країн притаманне таке поняття як «освітній і шкільний капелан». Це, в першу чергу, велика допомога шкільним психологам», — розповіла вона в інтерв’ю Суспільному.

З 2014 року в Україні поступово формується і розширюється інститут капеланства. Законодавчі зміни дають більше можливостей для офіційного капеланства та служіння не лише солдатам на полі бою, але також у госпіталях та лікарнях, духовної підтримки для сімей військовослужбовців, а тепер і для учнів. Тернопільська школа показала добрий приклад і ми сподіваємося, що цей прецедент стане поштовхом до співпраці церкви та освітніх закладів у різних регіонах України.

Джерела:

https://suspilne.media/674106-u-skoli-ternopola-oficijno-pocav-pracuvati-kapelan/

https://www.0352.ua/news/3727776/u-odnij-iz-skil-ternopola-pocav-pracuvati-kapelan-video

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required