У США переглянуть легальність абортів

Верховний Суд США взявся розглядати справу, що може скасувати рішення «Роу проти Вейда» 1973 року, яким було легалізовано аборти на федеральному рівні. Донині правові межі переривання вагітності у кожному штаті різняться, але всі зобов’язані коритися рішенню про допустимість абортів.

Приводом можливого скасування «Роу проти Вейда» є закон штату Міссісіпі, який забороняє робити аборти після 15 тижнів вагітності з будь-яких причин, крім надзвичайних ситуацій медичного характеру або важких патологій плода. Відколи місцевий Сенат прийняв це обмеження в 2019 році, жодного дня воно не було чинним, адже окружний суддя швидко видав тимчасовий запобіжний захід проти виконання закону, а потім навіть оголосив його неконституційним.

Підтвердження або остаточне скасування цього закону лягло на плечі Верховного Суду. Якщо закон Міссісіпі буде визнаний конституційним, то це автоматично скасує «Роу проти Вейда» та анулює загальноамериканський дозвіл на аборти.

Прихильники абортів дуже схвильовані самим фактом можливого розгляду закону, що перекреслює «Роу проти Вейда», бо рішення майже 50 років ніхто не переглядав. Вони вважають, що, лише погодившись розглянути його, консервативні судді сигналізують про готовність змінити дозвіл на аборти. Наразі розгортається інформаційна кампанія дискредитації про-лайф руху і законодавчих ініціатив захисту життя від зачаття (бо в низці південних штатів є політична воля скасувати проабортивне законодавство).

З 2020 року у Верховному Суді сформувалася консервативна більшість (6 проти 3 суддів), призначених президентами-республіканцями. Хоча раніше вже робилися спроби скасувати федеральний дозвіл на аборти, але ще жодного разу не вдалося зібрати більшість голосів суддів. Але чинна більшість ще не гарантує скасування легальності абортів. Очікувано, розгляд цієї справи буде тривалим і напруженим та супроводжуватиметься громадськими виступами як про-лайф активістів, так і феміністок.

Звичайно, до справедливості й повного захисту гідності ще далеко, але такими кроками рятуються мільйони життів. Якщо «Роу проти Вейда» буде змінено, то це дасть більше свободи штатам, де населення підтримує захист життя. Позитивна ухвала суду може негайно активізувати пролайф політиків та активістів, і в низці штатів аборти будуть повністю заборонені.

Джерела:
https://www.lifesitenews.com/news/supreme-court-to-review-mississippis-15-week-abortion-ban-potential-challenge-to-roe
https://www.nytimes.com/2021/05/17/us/politics/supreme-court-abortion.html
https://www.vox.com/2021/5/17/22233440/supreme-court-abortion-roe-wade-dobbs-jackson-womens-health-amy-coney-barrett

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required