У Британії заарештовано жінку за мовчазну молитву біля клініки абортів

У Бірмінгемі (Англія) поліція заарештувала жінку, яка мовчки молилася біля клініки, де проводять аборти. Правоохоронці Бірмінгема підійшли до Ізабель Вон-Спрус, коли вона просто стояла на тротуарі. Не було жодних ознак активного протесту, але жінку заарештували, бо вона зізналася, що можливо мовчки молилася у своїй голові. Поліціянти навіть обшукали її.

В інтерв’ю FoxNews, християнка розповіла: «Я чотири рази стояла біля центру абортів і мовчки там молилася. Прийшла поліція і запитала, чи я протестую, хоча я не протестувала. Вони запитали мене, чи я молилася, і я сказала, що, можливо, мовчки молюся. Потім мене заарештували».

Цього вересня у Бірмінгемі місцева рада ухвалила спеціальне розпорядження про захист громадського простору (PSPO), яке теоретично мало врегулювати вигул собак і зменшити кількість сміття на вулиці. Але де-факто влада запровадила спеціальну «захищену» зону навколо клінік для проведення абортів, що означає заборону будь-яких протестів, пов’язаних з абортами, і включає недопущення пікетів з плакатами, а також усне висловлення незгоди, включно із забороною на молитву чи пораду не переривати вагітність.

Після арешту пані Вон-Спрус була звільнена під заставу, однак вже у лютому відбудеться перше судове засідання по цій справі. Її звинувачують у незаконному протесті та участі в акті «залякування користувачів послуг». Дії поліції засудив англіканський священник Келвін Робінсон і закликав лідерів Церкви Англії, включно з архієпископом Кентерберійським Джастіном Велбі, виступити проти арешту християнки.

Формулювання «порушення громадського порядку» в сучасному світі є досить спекулятивним. Серйозне занепокоєння викликають принципи роботи такої поліції. Фактично ти не можеш висловлюватися (або навіть думати) в публічному просторі, якщо влада вважатиме твою позицію образливою чи неприйнятною. Очевидно, що це посягання на свободу совісті, свободу слова, віросповідання і зібрань.

Арешт Ізабель Вон-Спрус — це далеко не перший прецедент віроломного посягання британської поліції на свободу віросповідання. У 2021 році було заарештовано 71-річного пастора Джона Шервуда, який проповідував у Західному Лондоні. Тоді причиною затримання стали слова проповідника про біблійний погляд на сім’ю, які поліція назвала «гомофобними висловами».

Джерела:

https://aleteia.org/2022/12/24/uk-woman-arrested-for-silent-prayer-outside-english-abortion-clinic/

https://www.foxnews.com/media/uk-woman-arrested-praying-abortion-center-warns-more-arrests

https://www.christianpost.com/news/calvin-robinson-tells-church-of-england-condemn-arrest-woman-in-silent-prayer.html

https://archive.c4u.org.ua/v-brytaniyi-pastora-zaareshtuvaly-za-propovid-pro-simyu/

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required