24 лютого директор Академії, Ярослав Лукасик, написав на своїй Фейсбук-сторінці: «Щойно почалась війна. О 5:30 ми прокинулися від вибухів».
Повномасштабне російське вторгнення застало команду Християнської Відкритої Академії (Східноєвропейська Реформація) в різних містах України: Броварах, Боярці, Олександрії, Києві та інших місцях. Прокинувшись від звуків обстрілів та сирени, члени команди поспішно долучились до спільної Зум-зустрічі для координації дій. Після часу молитви було погоджено продовжувати служіння, шукаючи шляхи бути корисними Україні в цей час.
За Божим планом лише за два дні до вторгнення, 22 лютого, в межах Академії пройшов вебінар з капеланом Анатолієм Кушнірчуком на тему: «Як бути в умовах воєнних дій?».
«Я вважаю, що церква має відноситися до війни, як до проекту диявола, – сказав тоді Анатолій, – Тому що війна краде, руйнує і вбиває. І ми знаємо хто автор цих речей. Все, що ми як церква мусимо робити – чинити цьому опір».
Він далі розповів про те, як важливо надягати Божу зброю – шолом спасіння, брати щит віри, та інші елементи – та дав практичні настанови у разі… якщо війна почнеться. І ці поради, на жаль, дуже швидко знадобились.
І ось, війна почалась. Команда Академії, попри перший шок від моторошних новин, була готова продовжувати працю. Незабаром з’явився проект Міжнародна ініціатива:«Християни для України (help.c4u)» – з надання гуманітарної допомоги українцям та шелтерів для біженців. В межах цієї діяльності, багато працівників були залучені до організації закупівлі, логістики та роздачі гуманітарної допомоги в України.
За цей час в Україну відправили низку фур з продуктами, одягом і засобами гігієни. Для деяких з них фінанси збирало служіння European Mission Fellowship з Британії, але також донори були з різних західноєвропейських країн Європи. Було зібрано фуру з медикаментами і засобами гігієни до Тернополя. Спонсором цього вантажу була корейська благодійна організація Food for the Hungry. А куплений бус VW T5 пішов на потреби капеланського служіння в Києві. Ще кілька фур, спонсовані корейцями та американськими служіннями, відправились в різні точки України. Вже не кажучи про допомогу від ірландців, бельгійців, японців, які купили меблі для люблінських прихистків, церкви з Сингапуру, голландців, чехів, шведів, мальтійців, німців, поляків та інших народів, які жертвують гроші і допомагають чим можуть. Щобільше, в Польщі служіння відкрило кілька шелтерів для біженців з України.
Паралельно з гуманітарним служінням, команда Християнської Відкритої Академії запустила проект «Молитовна варта» – покликаний організувати людей на молитовний ланцюжок за Україну 24\7. Також в межах Академії було проведено 9 вебінарів на тему християнства в час війни, з такими спікерами: професор Чарльз Уайт, Роберт Джордж, Вільям Лейн Крейг, о. Венедикт Алексійчук – та іншими. Продовжив свою роботу медіаресурс служіння під назвою «Християни для України», покликаний підтримати християни в час війни та інформувати їх про важливі події.
Хоча наразі важко передбачити розвиток подій в Україні і дату завершення війни, проблеми, створені цієї війною триватимуть ще кілька років. Українцям, які повертаються в зруйновані будинки знадобиться фінансова та гуманітарна допомога, а ті, хто осів на Заході України – матимуть виклики в пошуку постійного житла та роботи. Відповідно, служіння команди Християнської Відкритої Академії (Східноєвропейська Реформація) продовжиться ще якийсь час за цим напрямом.
Але маємо надію! Як зазначив в одному зі своїх постів Ярослав Лукасик:
«Я маю глибоке переконання, що ці драматичні події в Україні дуже скоро закінчаться славною перемогою і приведуть до успішного завершення родів свідомої, уже назавжди незалежної від росії української нації і держави, вільної від впливу комуністичного минулого. […] Допоможи нам всім Боже».
Амінь.
Для того, щоб дізнатись більше про Християнську Відкриту Академію, ознайомитись з навчальною програмою та побачити викладачів, натисніть тут.