СБУ нейтралізувала проросійську секту Аллат-Ра

2 листопада Служба Безпеки України повідомила про нейтралізацію псевдорелігійної секти Аллат-Ра, учасники якої звинувачуються в державній зраді і ще низці злочинів. Наразі заблоковано діяльність понад 20 осередків організації.

Секта Аллат-Ра мала розгалуджену структуру і підрозділи в багатьох регіонах України, в росії, Білорусі та європейських і азійських державах. Її учасники проводили активну проросійську пропаганду, ширили ідеї «слов’янської єдності» довкола москви. Ідея цієї секти полягає в сполученні язичницьких міфів і різноманітної конспірології, включно з вірою в іншопланетян.

У своїх матеріалах сектанти стверджували про швидке наближення кінця світу і глобальні катастрофи, порятунком від яких нібито є побудова так званого «благотворчого суспільства». Цим терміном вони визначають теорію мирного виходу із збройних конфліктів, але на ділі це синкретичний тоталітарний культ, який поширював заклики зупинити опір російській агресії.

Секта проводила антиукраїнські кампанії на своєму ютюб-каналі та в Тік-ток. Цікаво, що гостями їх програм були народний депутат Ірина Верещук, вже покійний експрезидент Леонід Кравчук, міський голова Черкас Анатолій Бондаренко та Надія Савченко.

В Офісі Генпрокурора повідомили: що «лідери секти незаконно виїхали за кордон ще навесні 2022 року, використовуючи підроблені документи про зняття з військового обліку». Наразі вони перебувають в одній з європейських країн, звідки намагалися дистанційно координувати роботу культу.

Керівництву та учасникам секти готується звинувачення за 4 статтями Кримінального Кодексу України: ч. 1, ч. 2 ст. 111 (державна зрада); ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній); ст. 436-1 (пропаганда комуністичного тоталітарного режиму); ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників). Зловмисникам загрожує до 15 років або довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.

Наразі розслідування ще триває, проте СБУ вже має докази підривної діяльності організації та перехоплені розмови з лідером секти, який закликає обстрілювати західні регіони України.

Джерела:

https://ssu.gov.ua/novyny/sbu-vykryla-na-antyukrainskii-diialnosti-lideriv-psevdorelihiinoi-sekty-allatra-video

https://www.facebook.com/pgo.gov.ua/posts/pfbid02hvpUtZc9GvcUQZuo9R3ikJUxKxziZQW3jtNbdJfBXsp8nHnkj3pvB9Xz5GTxEKL3l

Фото: Служба Безпеки України

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required