РОСІЯ ТРАДИЦІЙНО ПОШИРЮЄ ФЕЙКИ ПРО КОРОНАВІРУС

Вже не перший рік Росія асоціюється з дезінформацією, маніпуляціями з фактами та відвертими фейками. Тавро цілеспрямованого брехуна міцно приліпилося до прокремлівських медіа і, навряд, їх репутацію щось врятує після багаторічної брехні.

Прокремлівські ЗМІ поширюють фейки щодо коронавірусу з метою «загострити» кризу охорони здоров’я на Заході. Про це написано у звіті дипломатичної служби Європейського Союзу. Там вказано, що в ЄС мають 80 фактів російської дезінформації за останні 2 місяці.

Наприклад, ще у лютому в ефірі радіо “Спутник” була запущена теорія про вину Заходу в тому, що сталося в Китаї. Згідно з поширеною дезінформацією, західні держави повторюють досвід опіумних війн і використовують коронавірус як засіб тиску на Китай. В свою чергу російське інформаційне агентство (РИА) поширювало теорію про штучність коронавірусу та медійного шуму довкола хвороби, що нібито створений фармацевтичними корпораціями. Ну а в ефірі “культового” телеканалу Рен ТВ цілком серйозно обговорювали можливість створення Covid-19 американськими спецслужбами як біологічної зброї проти Китаю.

Зрозуміло, що жодна із зазначених теорій не є офіційною позицією Кремля, але поширюється задля створення “неоднозначності” оцінок всього, що відбувається, та недовіри до офіційних джерел. Теорії змови, сенсаційні новини з епіцентрів зараження, перебільшування чи применшення кількості хворих і померлих – всього цього вдосталь в мережі, але Росія лише підливає олії у вогонь, розносячи численні фейки.

З усього хаосу, що відбувається в прокремлівському інформаційному просторі, можна зробити висновок, що їх основна мета – заплутати аудиторію, одночасно пов’язати багато теорій та чуток, і таким чином, посіяти паніку. Це далеко не перший випадок кремлівських маніпуляцій та інформаційних атак, проте зараз, коли весь світ бореться з поширенням хвороби, діяльність підконтрольних Кремлю ЗМІ виглядає особливо цинічно.

“Роблячи це, вони намагаються запобігти ефективній спробі подолати епідемію”, – йдеться у звіті дипломатичної служби Євросоюзу. Цей підхід вписується в більш широку стратегію дискредитації офіційних структур і підриву європейської безпеки. На інформаційну загрозу вже відреагував уряд Великобританії, який створив спеціальний підрозділ для боротьби з дезінформацією щодо коронавірусу ворожими державами або кіберзлочинцями.

Сьогодні важливо зберігати спокій та не поширювати хибні дані про хворобу, бо інформаційна складова пандемії важлива як ніколи. В даний момент більшість європейських держав економічно й політично ослаблені, бо значні ресурси кинуті на профілактику й боротьбу з хворобою. На цьому тлі потенційно ворожі держави не оминуть шансу вкотре підірвати європейську безпеку.

І хоча офіційні європейські структури просякнуті постмодернізмом і бюрократією, а також підтримують і фінансують безліч руйнівних ініціатив, проте в боротьбі з пандемією варто зберігати політичну стабільність задля правильного функціонування всіх державних систем. Тож будьмо пильними, адже навіть такі серйозні виклики як пандемія не зупиняють Росію перед можливістю послабити Захід.

https://www.theguardian.com/world/2020/mar/18/russian-media-spreading-covid-19-disinformation
https://euvsdisinfo.eu/the-kremlin-and-disinformation-about-coronavirus/?fbclid=IwAR3SLr7OEeOwHDSv14KYyVox9a2AFk4AnMsHVfMdanxzvwvqPu61XAM00Gw

https://www.brusselstimes.com/belgium/101162/coronavirus-russian-fake-news-wants-to-sow-panic-in-the-west-says-eu/
https://subs.ft.com/spa3_print?segmentId=f41acb70-e0cf-a8af-0be8-fa591da55ba1&utm_content=%2Fspa2_ftnform%2F

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required