Різдвяні богослужіння відвідали до 10 мільйонів українців

Цього року різдвяні богослужіння 25 грудня відвідали близько 10 мільйонів українців у 7 тисяч культових спорудах. Про це повідомив начальник Департаменту превентивної діяльності Нацполіції Максим Ахрамєєв під час брифінгу 28 грудня та зробив підсумки першої частини святкування зимових свят.

Національна поліція пильнувала за дотриманням правопорядку в ході проведення богослужінь та великих скупчень громадян. Ахрамєєв зазначив, що святкування відбулися мирно і спокійно, а суттєвих правопорушень не зафіксовано.

10 мільйонів — це не все населення країни і навіть не всі українські християни, проте оголошена цифра вражає. Вона дуже велика, зважаючи на нинішні обставини. Мільйони українців знаходяться за кордоном (хоча дуже багато біженців повернулися на свята до рідних), мільйони наразі перебувають на окупованій території, але храми і церкви на свято були заповнені.

Важливо зазначити, що у 2018, 2019, 2020 роках поліція оголошувала подібну кількість вірян на святкових богослужіннях, але вже після 7 січня. Якщо порівнювати із 2014-м роком, то спостерігається суттєве збільшення кількості людей в храмах. Ще не всі християни в Україні святкують Різдво 25 грудня, але майже 10 мільйонів вірян у храмах свідчать про готовність більшості практикуючих вірян використовувати новий (старий) календар.

Українські християни звикають до нових традицій. За останній 2 роки і протестанти, і греко-католики і навіть ПЦУ знайшли шлях до календарної єдності, що означає єдність із закордонними християнами також. Віряни досить позитивно оцінили такі намагання і масовість на святкових службах це підтверджує. Разом з цим, УПЦ МП не планує змінювати дату святкування Різдва і 7 січня поліція буде забезпечувати правопорядок у їх православних храмах.

Фото: ПЦУ

Джерела:

https://www.ukrinform.ua/rubric-presshall/3805537-zahodi-bezpeki-v-ukraini-na-rizdvani-ta-novoricni-svata-nacpolicia.html

https://slovoproslovo.info/nezvazhayuchi-na-covid-19-r-zdvo-yak-ran-she-prinosit-blagu-zv-stku/

https://risu.ua/bogosluzhinnya-na-rizdvo-vidvidali-ponad-4-4-mln-ukrajinciv_n66598

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required