Правозахисники отримали доступ до сотень відео з катуваннями в російських в’язницях

Правозахисна мережа Gulagu.net опублікувала докази масових катувань в російських в’язницях, які отримала від білоруського інформатора Сергія Савельєва. Він є спеціалістом з ІТ, який в період ув’язнення допомагав керувати комп’ютерною мережею в’язниці і саме так отримав доступ до сотень відео з катуваннями. Йому вдалося зберегти цілу базу доказів, близько 40 гігабайтів секретних даних із знущаннями над ув’язненими.

Збережені Савельєвим відео містять сотні підтверджень зґвалтувань та інших катувань у російських в’язницях і центрах для досудового ув’язнення в декількох регіонах. Тортури здійснювали або інші в’язні під керівництвом силовиків, або безпосередньо працівники колоній і навіть медичний персонал.

За даними Gulagu.net, в російській пенітенціарній системі існують «зондер-команди негласних агентів ФСБ і ФСВП, які за завданням кураторів катують і ґвалтують ув’язнених, а сам процес знімають на службові відеореєстратори, які їм видають для фільмування цих катувань. Сотні людей були закатували, зґвалтовані і за допомогою цього відеокомпромату завербовані для подальшої участі в цьому катівня конвеєрі». В цей процес було залучено керівництво в’язниць та ізоляторів, а також прокурори регіонів.

В інтерв’ю Gulagu.net, Савельєв заявив, що очікує від Росії спроби звинувачувати його в розкритті державної таємниці. Його прогноз підтвердився, коли Слідчий комітет Росії порушив сім кримінальних проваджень за фактом злиття відео. ФСБ и МВС Росії зараз готують документи, щоб вимагати його екстрадиції із Франції (туди інформатор втік після передачі даних та попросив політичного притулку). З моменту, коли Gulagu.net опублікував відео, п’ять вищих посадових осіб в’язниці були звільнені і ФСБ проводить низку розслідувань.

Засновник Gulagu.net Володимир Осечкін заявив, що його організація пересилає всі матеріали, отримані від Савельєва до представників французької влади. Також він направить подання до Інтерполу з проханням призупинити участь Росії в оргаанізації, доки не буде реформовано пенітенціарну систему держави, доки не буде змінено державну систему, яка сприяє катуванням.

В інтерв’ю для білоруського опозиційного каналу NEXTA live, Савельєв та Осечкін розповіли про зв’язок російської практики тортур із злочинами режиму Лукашенко влітку 2020 року, коли у в’язницях та ізоляторах тимчасового утримання проводилися масові побиття і знущання із затриманих. На їх думку, це ознака співпраці російських та білоруських силовиків.

Ця «допомога сусідів» є тривожним свідченням того, що режими підтримують один одного і подібний звязок через «експорт насилля» можна простежити і в Криму та на окупованих територіях Донбасу. На жаль, міжнародна спільнота не поспішає давати належну оцінку цим злочинам.

Джерела:

https://www.rferl.org/a/russia-prison-torture-savalyeu-warrant/31526051.html

https://www.reuters.com/world/europe/russia-puts-man-who-leaked-prison-torture-videos-wanted-list-2021-10-23/

https://gulagu-net.ru/news/2021-10-22-989.html

 

 

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required