Померла королева Великої Британії Єлизавета ІІ

8 вересня на 97-му році життя померла Єлизавета ІІ, яка правила Великою Британією 70 років. Вона була легендарною жінкою, мамою чотирьох дітей і видатним монархом. На її очах змінювалися епохи, падали імперії, а вона продовжувала зберігати і нести британські традиції крізь десятиліття.

Єлизавета ІІ, як королева, очолювала Англіканську церкву і протягом багатьох років була прикладом правителя, що опирається на віру. Зійшовши на престол у 1952 році вона зверталася до народу з проханням про молитву, а у своїх традиційних різдвяних зверненнях та інших публічних виступах королева багато разів говорила, настільки важливою для неї є християнська віра.

Їй належать слова: «Для багатьох із нас наші переконання мають фундаментальне значення. Для мене вчення Христа та моя власна особиста відповідальність перед Богом є основою, у якій я намагаюся вести своє життя. Я, як і багато хто з вас, черпав велику потіху у важкі часи зі слів і прикладу Христа».

Протягом багатьох десятиліть британська королева демонструвала прихильність і підтримку міжконфесійному діалогу, співпраці різних християн. Вона зустрічалася з багатьма церковними лідерами, включаючи п’ятьох пап: Пія XII, Івана XXIII, Івана Павла II, Бенедикта XVI і Франциска.

Королева Єлизавета ІІ була символом не лише Великої Британії, але цілої епохи європейського процвітання. Тепер вона відійшла в інший світ, а британська корона переходить до її сина Чарльза, який вже взяв собі ім’я Карл ІІІ.

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required