Гаряча чашка смачного чаю, записник з ручкою, теплий затишок дому та увімкнений комп’ютер — скоро почнеться лекція в Християнській відкритій академії! Вже більше місяця християни з усієї України та за її межами проходять інтенсивне онлайн-навчання, аби поглибити свої знання та удосконалити шлях покликання.
Щочетвера до студентів в режимі реального часу підключається викладач. Враховуючи, що викладачі живуть в різних країнах та на різних континентах, різниця в часі буває доволі велика. Так, американський професор Чарльз Вайт розповідав про тонкощі апологетики після сніданку, в той час як його студенти лише закінчували свою вечерю! Щобільше, під час цих вебінарів учасники Академії вже почули про християнську місію в суспільстві від професора теології Вейна Ґрудема, стали «вартовими на стінах» своєї країни після лекції Брюса Андерсона та сформували міцну позицію щодо тези «в кожного своя правда» з Дуґласом Ґроутайсом, який вчив про абсолют Божественної істини. А для того, аби поглибити знання та висловити власну оцінку почутому, студенти долучаються до маленьких груп одразу після лекцій. Там вони можуть познайомитись один з одним, висловити захват, або критику почутим ідеям. Час від часу з-за спини старанних студентів виглядають рожевощокі дітлахи, котики чи допитливі родичі, що додає теплоти та гумору обговоренням.
А як щодо самостійного навчання? В студентів Академії весь тиждень наповнений потужними лекціями на формування міцного світогляду! Оскільки навчання поділене на тематичні блоки, то протягом тижня вони мають можливість глибше зануритись в певне питання. В той час, як вебінари в четвер незмінні по часу, то щодо інших 2-ох тижневих лекцій студент обирає будь-який зручний час. Дехто надає перевагу слухати про роль світогляду після вранішньої вівсянки, інший студент — по дорозі до своєї роботи, а хтось, зумівши вкласти дитину спати, пізнає тонкощі європейської культури та ролі в ній Христа, поки та не прокинулась.
«Навантажую свій мозок для того, щоб він розвивався», — написав в чаті обговорень один зі студентів Академії, після однієї з насичених лекцій. А інша студентка помітила, що викладач на лекції використав той самий вірш, що вона читала того ранку! «Теж дуже дякую за вебінар сьогоднішній, — пише вона, — дуже мене зачепило те, що я зараз читаю 1 книгу Хронік, і я Старий Заповіт читаю не перший раз, а на цей раз мене дуже зачепив вірш 1Хр 12:32: “А з Іссахарових синів, що мали розуміння часу, щоб знати, що буде робити Ізраїль, їх голів було двісті, а всі їхні брати робили за їхнім наказом”, якого я раніше не помічала, а тут це слово звучить на вебінарі! Наш Бог — чудовий Бог і мудро промовляє до нас в свій час».
В спілкуванні одне з одним студенти мають можливість перевірити свої знання та запитати поради. Калейдоскоп різних характерів та досвідів дозволяє почути думку як священика храму, так і працівника юридичного бюро, як мудрої багатодітної мами, так і студента якогось українського вишу, як корінного містянина, так і жителя мальовничого села. І та єдність, яку дає студентам Христос, дозволяє їм як почути одне одного, так і бути почутими.
Перефразовуючи слова Карла Барта, студенти тепер можуть тримати в одній руці Біблію, а в іншій — газету, смартфон, пульт. Знання, які вони ще будуть отримувати протягом наступних місяців, все більше формуватимуть міцний каркас ідей для розуміння процесів навколо них. Це не тільки допоможе їм стати практичними патріотами своєї країни, а і укріпити покликання, дане Богом.
Враховуючи успішний старт цьогорічної програми Християнської відкритої академії, є сподівання на не менш успішне та благословенне продовження. Зрештою, це є прямим виконанням поради з Приповістей Соломона пізнавати мудрість, укріпляти розуміння та здобувати знання. І, коли в тебе сила-силенна однодумців, то отримувати нові знання стає в рази цікавіше!
___________________________________
Рекомендуємо навчання в Християнській Відкритій Академії:
Посилання на реєстраційну форму тут: https://forms.gle/tDd1QfLapVwzU4z7A
Промо-ролик: https://youtu.be/p_2YpR6VppQ
Сайт Християнської відкритої академії: https://hva.org.ua