Перший офіцер-трансгендер армії США заарештований за шпигунство для росії

29 вересня ФБР заарештувало Джеймі Лі Генрі (відомого як перший трансгендерний офіцер армії США) та його дружину у зв’язку зі звинуваченням у змові та розголошенні персональних даних військовослужбовців США для росії.

За даними Департаменту юстиції штату Меріленд, де затримано підозрюваних, «Генрі і його дружина змовилися з метою завдати шкоди Сполученим Штатам, надавши росії конфіденційну інформацію про здоров’я американців, пов’язаних з урядом і військовими США». Якщо Джеймі Лі Генрі та Анна Габрієліан (його дружина) будуть визнані винними, їм загрожує максимальне покарання у вигляді 15 років ув’язнення за змову та розголошення особистої інформації.

Подружжя мало передати таємну інформацію чоловікові, якого вони вважали співробітником російських служб, але він виявився агентом ФБР. Під час зустрічі Генрі заявив про готовність надання допомоги рф і, як виявилося, раніше вони вже зверталися до російського посольства, пропонуючи свої послуги.

Він зізнався, що розглядав можливість добровільно приєднатися до російської армії після повномасштабного вторгнення 24 лютого, але росії потрібні люди з бойовим досвідом, якого трансгендер не мав. В протоколі обвинувачення також йдеться, що Генрі заявив: «Я бачу те, що зараз відбувається в Україні, так це те, що Сполучені Штати використовують українців як посередників для своєї власної ненависті до росії».

Майор Генрі став першим відкритим чинним офіцером армії США, який заявив, що є трансгендером (він вважає себе жінкою). У 2015 році йому було офіційно дозволено змінити ім’я та стать. Звинувачення проти нього в жодному разі не означають, що трансгендеризм обов’язково має дорівнювати зраді, однак цей приклад повинен вкотре нагадати, що варто залишити в минулому міфи про «традиційну» росію і «розтлінний» Захід.

Росія не є і ніколи не була оплотом сімейних цінностей, а даний стереотип використовують або кремлівські пропагандисти, щоб створити ілюзію унікальності росії, або лобісти нездорових поглядів на сім’ю. Вони намагаються надати своїм словам і поглядам більшої ваги шляхом протиставлення їх такому очевидному злу як кремлівський режим. На ділі все буває інакше: приклад кризи Заходу у вигляді трансгендера в армії може обернутися незручним фактом, що цей офіцер є зрадником і прихильником саме росії.

Джерела:

https://www.bbc.com/russian/news-63083714

https://www.justice.gov/usao-md/pr/major-united-states-army-and-maryland-doctor-facing-federal-indictment-allegedly

https://freebeacon.com/national-security/trans-army-doctor-indicted-for-trying-to-give-soldiers-medical-info-to-russia/

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required