Невже пора? США готові передати Україні M1 Abrams, а за ними будуть і Leopard-2

Здається, ультиматум Олафа Шольца спрацював і Сполучені Штати нарешті наважаться передати Україні відносно нові танки західного зразка, яких ми так потребуємо для продовження оборони. Раніше підтримку ідеї передачі танків озвучив і американський мініcтр оборони Ллойд Остін.

В ході численних дискусій про передачу Україні танків Leopard-2 німецький канцлер заявляв, що ухвалить позитивне рішення тільки тоді, коли Вашингтон наважиться передати свої Abrams. Таким чином він намагався перекласти частину відповідальності і тиску суспільства на американську адміністрацію. Проте 24 січня стало відомо, що Вашингтон ухвалив рішення про передачу близько 30 танків М1 Abrams, але їх доправлення може бути тривалим.

Ця новина спричинила своєрідний дипломатичний ефект доміно: Німеччина все ж погодилася на передачу Леопардів від інших країн і аналогічні заяви прозвучали від міністрів низки європейських держав. Деякі з них ще до конференції у Рамштайні засвідчили готовність передати свої Leopard-2, якщо на це погодиться Німеччина. Серед них зокрема Словаччина, Естонія, Чехія, Іспанія і звичайно Польща. Остання доклала чи не найбільше зусиль для лобіювання українських інтересів у питанні передачі нового озброєння.

Після рішення Вашингтону і Берліну з’явилася новина про Швецію, яка розглядає можливість відправлення в Україну танків Stridsvagn 122 (аналог вищезгаданих танків). Раніше про готовність передати свої танки сучасного зразка Challenger 2 заявив і прем’єр-міністр Великобританії Ріші Сунак.

Довгоочікуване рішення Вашингтону вселяє чимало оптимізму, однак час ухвалення таких рішень і кількість зброї також викликає чимало запитань. Чому допомога Україні все ще залишається настільки дозованою? Чому західні політики виголошують так багато пафосних промов про підтримку України, проте ми навіть не сподіваємося отримати ту зброю, яку систематично щороку отримує Тайвань, який наразі не веде бойових дій? І нарешті чи справді готовий Захід до поразки росії найближчим часом чи в перспективі побачимо «затягування конфлікту»?

Джерела:

https://www.politico.com/news/2023/01/24/u-s-approving-abrams-tanks-ukraine-00079218

https://www.ukrinform.ua/rubric-ato/3658985-svecia-moze-nadati-ukraini-tanki-stridsvagn-122.html

https://www.eurointegration.com.ua/news/2023/01/25/7154840/

https://www.reuters.com/world/europe/ukraine-pledges-sweeping-personnel-changes-allies-jostle-over-tanks-2023-01-23/

https://www.eurointegration.com.ua/news/2023/01/25/7154840/

 

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required