НА БОГОСЛУЖІННІ В АВТОМОБІЛІ

Під час карантину в Україні та світі абсолютна більшість церков зачинені. За місяць ізоляції віряни потроху звиклися з онлайн-богослужіннями, хоча це стало гарною перевіркою нашої віри та дисципліни.

Та деякі християни знайшли креативні способи збиратися на богослужіння разом, не порушуючи карантин. Для того, щоб не заразитися Covid-19 і не поширювати хворобу всі мають дотримуватися простих правил: тримати дистанцію, не відвідувати масові скупчення людей і уникати перебування в приміщенні з великою кількістю людей. За цих обставин звичайне богослужіння в церковному приміщенні стає неможливим, а тому християни вдаються до креативу в організації зібрань.

В п’ятницю в Німеччині католики провели месу на автомобілях. У Дюссельдорфі кілька сотень християн зібралися на стоянці біля місцевого кінотеатру, де раніше проходили “автомобільні сеанси”. Квитки для в’їзду на територію безкоштовні та доступні в Інтернеті. Їх треба було відсканувати біля входу кінотеатру, через вікно автомобіля, яке мало залишатися закритим протягом всієї служби. “Я хотів би бути у церкві, але зараз це неможливо через пандемію. Ми намагаємось підтримувати наше співтовариство разом за допомогою автомобілів”- прокоментував ініціативу вікарій Франк Хайдамп.

Аналогічні служіння відбулися і в США. В багатьох штатах віряни збиралися в автокінотеатрах чи просто на великих стоянках. В цей день автомобілі стали церковними лавами, а парковки – місцем збору церкви. І хоча ніяк потиснути руку братам і сестрам, проте це була нагода безпечно провести богослужіння наживо. Люди могли навіть причаститися, хоча причастя приносили з собою і з машин ніхто не виходив.

Цю саму практику проведення богослужінь використали і українські протестанти. Поблизу Луцька на території летовища люди могли приїжджати на автомобілях на святкове пасхальне служіння і тим самим, хоча й у незвичному форматі, але бути разом з церквою оффлайн.

На карантині люди переосмислюють можливості автомобілів. Одні використовують їх для участі в мітингах, інші, перебуваючи в салоні авто, беруть участь у богослужінні. А у Черкасах автопробіг став способом донесення Євангелії до всіх, хто міг почути. Колона автомобілів під лозунгом “Христос воскрес!” проїхалася містом, привітавши черкащан. Це креативна, а головне, безпечна альтернатива традиційній ході християн присвяченій Воскресінню Ісуса, яка проводилася в місті 14 років поспіль.

Карантин – це непростий період, що став перевіркою для нашої віри і вірності Богу. Але складні часи вимагають креативних підходів і нових рішень. І хоча далеко не всі можуть стати учасником богослужіння на автомобілі, однак сучасні засоби комунікації дають нам можливість отримувати Слово та бути в єдності навіть онлайн, бо наші сім’ї – це домашні церкви, адже “де двоє чи троє в Ім’я Моє зібрані,— там Я серед них.» Матфія 18:20.

Джерела:

https://edition.cnn.com/2020/04/12/us/easter-church-services-trnd/index.html

https://www.tristatehomepage.com/news/local-news/drive-in-easter-service-being-held-in-cinema-parking-lot/

http://www.chve.org.ua/avtobogoslyjinnya_luck_pasha2020/

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required