Молімося за українських солдатів та цивільних, які в полоні!

На Великдень до України повернулися 130 захисників. Для них світле свято Воскресіння Ісуса Христа буквально стало днем свободи. Всього за останній тиждень Україні вдалося обміняти 230 наших воїнів і сподіваємося, ще почуємо добрі новини про нові обміни.

Зараз влада не оголошує точну кількість саме військовослужбовців, які перебувають в полоні, але з початку повномасштабного вторгнення росіяни брали в полон не лише солдатів, але й цивільних (наприклад, сільських старост, депутатів місцевих рад і вчителів).

Учора, 17 квітня, уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець назвав справді приголомшливу цифру заручників: «Загальна кількість, яку зараз тримає російська федерація, вона просто шалена. Я можу назвати кількість тільки тих, хто офіційно звернувся до мене, з-поміж родичів цивільних заручників, кого тримає російська федерація. Ця цифра — понад 20 тисяч». Також омбудсмен заявив, що росіяни піддавали тортурам 86% українських полонених.

16 квітня заступник міністра оборони України Ганна Маляр повідомила, що за весь час після повномасштабного вторгнення вдалося повернути з полону 2235 осіб. Координацією обмінів займається ГУР. Його очільник Кирило Буданов в інтерв’ю «Голосу Америки» також заявляв, що значна частина полонених — це цивільні, а Україна цивільних в полон не бере, тому наш обмінний фонд значно менший. Також він дещо привідкрив інформацію про російський полон та зазначив, що поводження з українськими бранцями залежить від місця утримання.

Повернення полонених відбувається відносно регулярно, але поки що домогтися обміну у форматі «всіх на всіх» не вдається. Разом з цим, Головне управління розвідки МО вже провело справді дивовижні обміни, як-от звільнення командирів полку «Азов».

Наразі десятки тисяч українців чекають повернення своїх рідних та близьких. Вони чекають і не знають ані термінів, ані стану здоров’я полонених (на жаль, наші солдати зазнають катувань і принижень). Звільнені солдати повертаються в Україну стомлені та схудлі. Зазвичай, вони уникають публічного розкриття подробиць перебування в полоні, але визнають, що катування є системними.

Попри жорстокість росіян і системне нехтування міжнародним правом Україна дотримується всіх норм і правил поводження з військовополоненими. На кожного російського загарбника, який здався в полон, наша держава витрачає щомісяця близько 10 тисяч гривень (дані Міністерства юстиції), забезпечує їх харчуванням, одягом, надає безпечне місце утримання та медичне забезпечення. Публікація цієї інформації викликала певне обурення в українців, позаяк поводження з бранцями в Україні та на росії абсолютно різне. Але ми не уподібнюємося до злочинців і навіть ворог, який здався в полон, отримує гуманне ставлення.

Значна частина полонених українців знаходяться в неволі вже понад рік, над їх життям і здоров’ям все ще нависає загроза (всі добре пам’ятають історію з фактичною стратою полонених в Оленівці), тому закликаємо просити в Господа за них, не забувати згадувати в молитві тих, хто знаходиться в надзвичайно вразливому стані, зокрема просити:

  1. За припинення катувань і принижень військовополонених.
  2. За Божу підтримку для кожного військового та цивільного, які знаходяться в російській неволі.
  3. За якнайшвидше повернення на Батьківщину.

Джерела:

https://nv.ua/ukr/ukraine/events/obmin-polonenimi-malyar-rozpovila-skilki-ukrajina-povernula-lyudey-novini-ukrajini-50318236.html

https://ukrainian.voanews.com/a/6980458.html

https://suspilne.media/284607-zvilneni-z-polonu-rf-ukrainci-u-riznomu-stani-do-bagatoh-zastosovuvali-torturi-budanov/

https://www.pravda.com.ua/articles/2023/04/17/7398192/

https://news.liga.net/ua/politics/news/ejemesyachno-ukraina-tratit-po-10-000-grn-na-kajdogo-plennogo-rossiyanina-minyust

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required