Міністр оборони РФ заявив про відвід військ від українського кордону

Сьогодні, 22 квітня, російський міністр оборони Сергій Шойгу оголосив про відвід військ, які кілька тижнів РФ концентрувала на кордоні з Україною. Він повідомив, що з 23 квітня ці військові сили будуть повернені до місць своєї постійної дислокації.

На тлі загострення військової ситуації останніх тижнів ця новина може виглядати як перемога, проте такий маневр суттєво нічого не змінює. Відведення російських військ від кордону ніяк не заперечує їх перебування по цей бік кордону. Окупація частини України стала можливою тільки після російського військового втручання, яке продовжується вже понад сім років.

Як передає Радіо Свобода, за останні тижні біля кордонів України Росія зосередила близько 80 тисяч військових , а це навіть більше, ніж  у 2014 році. Офіційна версія Кремля полягає в проведенні «планових навчань», однак, враховуючи російську військову присутність на Донбасі і в Криму, такі «навчання» можуть завершитися новою агресією.

Хоча відведення військ сьогодні стало центральною новиною, але не варто забувати, що сьогодні ж Росія проводить масштабні навчання в окупованому Криму. Саме зараз на півострові залучено понад 10 тисяч військовослужбовців та понад тисячу одиниць військової техніки.

Ще зарано робити висновки з таких маневрів, але однозначно варто пам’ятати, що будь-які дії Російської Федерації варто розглядати через призму традиції порушення нею своїх обіцянок та ведення агресивної війни проти України. Цей досвід багато разів вказував нам, що не варто очікувати милості чи розглядати мир в очах Путіна.

Наразі немає жодних причин трактувати обіцяний відвід військ від кордону як закінчення напруження. Протистояння між Україною та Росією (з її маріонетковими псевдореспубліками) завершиться тільки після повного відновлення контролю над окупованими районами Донбасу і тільки після повернення анексованого Криму.

Війна триває і ми не повинні припиняти молитися за майбутнє України. Закликаємо всіх християн просити в Господа збереження наших земель та довгоочікуваний мир після відновлення повного суверенітету над усією територією України.

Джерела:
https://www.pravda.com.ua/news/2021/04/22/7291143/
https://www.radiosvoboda.org/a/news-shoigy-zakinchennya-navchan/31217179.html

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required