Іран постачає росії бойові безпілотники для війни в Україні, але не всі вони справні

30 серпня представник Білого дому Карін Жан-П’єр на брифінгу у Вашингтоні заявила, що росія вже отримала від Ірану сотні безпілотників серії Mohajer-6 і Shahed — Shahed-129 і Shahed-19, продаж яких теоретично може посилити армію окупанта вже найближчим часом. Передані Іраном дрони здатні завдавати удари керованими боєприпасами та використовуватися з метою розвідки.

Інформація про можливе постачання Іраном безпілотників для росії з’явилася ще в липні. Тоді Тегеран офіційно заперечував таку можливість, проте російські представники кілька разів відвідували Іран, а 20 липня навіть відбулася зустріч лідерів двох держав.

Ще на початку серпня в Ірані російські військові розпочали навчання, проте технологічні можливості обох країн дуже обмежені з огляду на санкції. За даними Reuters, високопоставленого чиновника адміністрації США, Росія зіткнулася з «невдачами» в експлуатації безпілотників іранського виробництва, в яких виявлені численні несправності.

Постачаючи озброєння росії, Іран де-факто стає стороною в російсько-українській війні. Цю новину важко назвати віроломною чи неочікуваною, бо ісламістський режим багато років протистоїть Заходу (особливо ціннісно). Понад 40 років Іран є одією з найбільш тоталітарних і закритих держав з державною шиїтською ідеологією, відсутністю свободи слова та віросповідання.

Разом з цим активніше включення Тегерану в протистояння у Європі є досить безвідповідальним на тлі підготовки до укладання нової ядерної угоди з ЄС, яка ймовірно передбачатиме послаблення санкцій проти економіки Ірану, включаючи експорт нафти, в обмін на згортання його ядерної програми.

З іншого боку, якщо постачання бойових дронів не стане каменем спотикання у стосунках Тегерану і Брюсселю, то є питання до наших європейських партнерів. В будь-якому випадку збільшення продажу іранської нафти буде невигідним для росії, яка поступово втрачає навіть статус великого постачальника сировини.

Джерела:

https://www.reuters.com/business/aerospace-defense/russia-has-faced-failures-with-iranian-made-drones-says-us-official-2022-08-30/

https://censor.net/ua/news/3364015/rosiya_vyvodyt_z_krymu_vsi_vynyschuvachi_vusiness_insider

https://www.eurointegration.com.ua/news/2022/08/30/7145813/

https://nv.ua/ukr/world/geopolitics/rosiya-otrimala-iranski-droni-ostanni-novini-50266492.html

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required