Євангельські християни вийшли в другий тур виборів у Рівному та Черкасах

Місцеві вибори, що відбулися в неділю 25 жовтня, не відзначилися радикальними чи спонтанними змінами регіональних рад. Місцеві органи влади частково оновилися; в багатьох містах жителі висловили довіру чинним мерам, а ще низка міст очікує на другий тур виборів.

Але цьогорічні вибори були особливими в контексті представленості протестантів серед кандидатів. Вперше чимало євангельських християн балотувалися до місцевих рад та на пости голів міст і об’єднаних територіальних громад. З-поміж десятків таких кандидатів варто виокремити кількох, яких попереду чекає фінальна боротьба у другому турі.

На пост голови міста Рівне балотувався ректор Рівненської духовної семінарії Олександр Третяк. У 2017-2019 роках він був рівненським регіональним керівником Руху Реформації, а також очолював місцевий відділ Всеукраїнського Собору. До війни Третяк займався благодійністю й служінням дітям в Африці, а з 2014-го активно допомагав фронту як волонтер.

За останні роки він долучився до організації молитовних сніданків та інших християнських публічних заходів (пов’язаних з відзначенням 500-річчя Реформації та захистом сімейних цінностей). Олександр Третяк неодноразово публічно виступав із засудженням нав’язування пропаганди ЛГБТ та гендерної ідеології, висловлювався проти ратифікації сумнозвісної Стамбульської конвенції та навіть закликав до заборони реклами відзначення Гелловіну.
На цьогорічних виборах він балотувався від «Європейської Солідарності» та за підсумками опрацьованих 90% протоколів з дільниць вийшов до другого туру. Його суперником буде бізнесмен Віктор Шакирзян, який ще донедавна був директором фірми «Захід-Трансбуд».

Аналогічна ситуація із виходом у другий тур євангельського християнина спостерігається і в Черкасах. Там друге місце в перегонах за звання мера отримав підприємець Віктор Євпак, відомий як засновник стартапів MapaMagic, Kidslox та FoodHacker, а також очільник великої ІТ-компанії eKreative. Євпак є протестантом, а на цих виборах балотувався від партії «Голос».

Перший тур виборів у цих містах показав рекордно низьку явку на дільницях, а тому в другому доля багатьох міст залежатиме і від кількості виборців, що прийдуть проголосувати. Зараз можна точно сказати, що на цих виборах дійсно кожен голос має значення, а тому активність громадян стане ключовим фактором перемоги того чи іншого кандидата. Християни ж в цій ситуації мають проявити як громадянську активність, так і молитовну, об до влади прийшли люди, які виконуватимуть Божу волю.
Джерела:
https://4vlada.com/tretiak-olexandr-vitalijovych
https://4vlada.com/hto-lidyruie-u-rivnomu-na-miskogo-golovu-i-yaki-partii-prohodiat-u-misku-radu-poperednij-pidrahunok-golosiv
https://sobor.com.ua/news/protestant-zainyav-druge-misce-na-viborakh-mera

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required