Горіли церкви в Сантьяго, ламали хрест у Лондоні: як минула неділя

За останні кілька днів світ знову міг спостерігати демонстративні і віроломні акти антицерковного вандалізму та навіть знищення церков.

В неділю, 18 жовтня, в столиці Чилі Сантьяго відбулися масові заворушення в ході яких ліворадикали спалили дві церкви. За даними за даними Радіо BioBio
25 тисяч людей зібралися на площі Італії в центрі столиці. Протести поновилися у річницю торішніх виступів проти підвищення вартості проїзду в метро.

Вже тоді конфлікт не обмежився питаннями інфраструктури, але охопив класичні для лівих соціальні питання, вирішення яких протестувальники хочуть бачити в новій конституції. Референдум щодо можливості розробки нового Основного Закону має відбутися 25 жовтня, однак чимало радикалів виступають проти цього, бо не допускають можливості збереження старої Конституції, ухваленої ще за часів Августо Піночета.

В ході недільних протестів група невідомих, які одягнули капюшони, підпалили церкву Святого Франциска Борджія, яка вважається церквою національної поліції країни, і церкву Успіння Пресвятої Діви Марії. Обидва храми є одними з найстаріших у Сантьяго. Успенська церква згоріла дуже швидко; на кадрах, що ширяться в мережі, можна побачити, як палає і обвалюється її шпиль. Внутрішнє оздоблення церкви Святого Франциска Борджії повністю знищене вогнем і обидва храми відновити повністю наразі не можливо.

Це не перший акт насильства проти церкви в Чилі. Тут, як і в багатьох державах Латинської Америки, радикальні «борці за соціальну справедливість» систематично здійснюють напади на християнські культові споруди. В ході минулорічних демонстрацій низка столичних костелів зазнали вандаліму. Вже цього року на знищену церкву Святого Франциска Борджія радикали (включно з феміністками) нападали в січні.

Архієпископ Сантьяго Челестіно Аос Брако закликав припинити насильство, заявивши: «Ми не можемо виправдати невиправданного… У демократичних країнах ми виражаємо себе вільними голосами сумління, а не тиском терору та сили».

Ще один публічний акт вандалізму трапився в тієї ж неділі в Лондоні. Невідомий чоловік виліз на дах місцевої баптистської церкви Чедвелла Хіта в Ромфорді (Східний Лондон) та почав демонтувати хреста. Він витяг його з основи та продовжив доламувати, вигукують антихристиянські гасла.

За даними Daily Mail, свідок інциденту (власник сусіднього кафе) стверджував, що винуватець нападу не був місцевим, бо раніше ніколи не бачили його в цьому районі. Він припустив, що чоловік був алжирцем або марокканцем.

Відео злочину швидко поширилося мережею і викликало обурення людей. Чоловіка заарештували на місці події за підозрою у заподіянні збитків церкві. Представник поліції повідомив, що хрест вдалося знайти, а винуватець інциденту все ще перебуває під вартою.

Обидва приклади недільних злочинів демонструють недобрі процеси, що відбуваються в традиційно християнських державах. Чому ж кількість антицерковного вандалізму зростає на Заході? Тут важко дати єдину відповідь, бо є чимало факторів і супутніх обставин по кожному випадку. Проте певну тенденцію виокремити можна: все більше і більше людей перестають ставитися до церкви (як християнської громади, так і власне будівлі, де збираються віряни) як до чогось, що несе позитив суспільству.

Одночасно збільшується кількість людей (особливо молоді), які відкрито опонують християнам, сприймають та поширюють комуністичний міф про церкву як інститут пригнічення (хоча до інших релігій вони ставляться більш толерантно, що можна простежити в підтримці відкриття кордонів для мігрантів з іншими релігійними традиціями.

Ці тривожні процеси відбуваються вже не перше десятиліття, однак їх плоди стали явно помітні протягом останніх років і подібні злочини можуть повторюватися все частіше.

Джерела:

https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-10-18/protesters-clash-with-chilean-police-burn-a-church-in-santiago?cmpId=GP.Pol
https://www.americamagazine.org/politics-society/2020/10/19/demonstrators-burn-two-catholic-churches-chile-anniversary-protests
https://www.thesun.co.uk/news/12961676/romford-baptist-church-man-rip-cross-roof/
https://www.dailymail.co.uk/news/article-8853059/Shocking-moment-man-tries-TEAR-cross-roof-church-east-London.html

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required