Епоха пост-правди. Глобальна криза світосприйняття на прикладі американських виборів

Інтерв'ю з доктором Дерилом МакКарті

Ще короткий час — і світ дізнається ім’я наступного президента наймогутнішої держави світу. Питання не в тому, хто переможе: Д. Трамп чи Х. Клінтон, а в тому, як стало можливим існування таких кандидатів?

Ніколи передвиборча кампанія не була настільки брудною, відверто брехливою, насиченою дешевим популізмом. Все це схоже на реаліті-шоу, рейтинговість якого тримається на емоціях, імпульсивності, скандалах, а раціональним аргументам, фактам і здоровому глузду тут просто немає місця. Однак насправді американські вибори відображають і підсилюють глобальну тенденцію кризи світосприйняття, яку західні політичні експерти назвали епохою пост-правди. Ми живемо у світі, де стерті грані між реальністю і віртуальністю, правдою – неправдою, а факти не мають значення. На цьому ірраціональному ґрунті зростає популярність маргінальних політичних сил, що несуть загрозу західній цивілізації.
Про небезпечне становище демократії волає більшість інтелектуалів-релятивістів по обидва боки Атлантики. Система, яка проголосила істину відносною, зробила відносною саму себе.
Постмодернізм відкрив «скриньку Пандори», і тепер можна абсолютно не соромитися брехні, адже брешуть усі, правди не існує – є тільки інтерпретації.

Світ змінюється в режимі реального часу, і зрозуміти суть цієї божевільної трансформації нам допоможе доктор Дерил МакКарті.

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required