Тому християнським обов’язком є обмеження світської влади задля попередження тиранії та спасіння душі правителя. Це є основою республіканської форми державного правління, розвитку демократії і громадянського суспільства
Тепер віручий, шукаючи Бога, не відсторонювався від світу в монастир, а навпаки, мав активно взаємодіяти з ним для поширення християнських цінностей та реформування культури
та служити через них Господу. Це сформувало особливий соціальний світогляд, притаманний кальвінізму. Він знайшов практичне вираження через ініціативність, самоорганізованість, жертовність у служінні громаді
Зовнішня активність і залучення до світських справ мають супроводжуватися внутрішнім відстороненням від секулярного
Так само політичні, економічні, соціальні структури не є статичними і навіки освяченими, а можуть видозмінюватися пасіонаріями
розвинулося в концепцію прав людини, яке аргументувалося і захищалося кальвіністами з богословських позицій
ВИРАЖЕННЯ КАЛЬВІНІСТСЬКОЇ СОЦІАЛЬНОЇ І ПОЛІТИЧНОЇ ПОЗИЦІЇ В РІЗНИХ ПРОТЕСТАНТСЬКИХ ТЕЧІЯХ:
(натискай, щоб дізнатись більше)Вірили, що Ісус Христос – центр не тільки особистих, але й суспільних справ. Пуританізм став рушійною силою громадянського суспільства та забезпечив тверду основу для американської демократії. У їхньому світогляді панувала ідея про рівність усіх людей перед Богом, тому вони були поборниками моралі і справедливості.
Вважають, що особисте покаяння породжує бажання служити світові. Любов до Бога завжди передбачає посилену благодійність серед нужденних і прагнення до справедливості. В Англії та США вели активну соціальну роботу та були активними учасниками руху тверезості та аболіціоністами. Але не всі методисти США засуджували рабство, зокрема мешканці Півдня. Тому в 1845 році від Генеральної методистської конфедерації відкололася Методистська єпископальна церква Півдня.
В обов'язки конгрегації входить організація громадських робіт і благодійність. У ХIX столітті Пресвітеріанська церква США виступила проти рабства, але в 1861 році південні пресвітерії, не погоджуючись з цією позицію, створили власні деномінації.
Велика увага приділялася соціальним програмам і допомозі бідним. Найбільший вклад зробили в запровадження тюремної та трудової реформи, боротьбу з рабством і бідністю у Великій Британії.
Баптисти були активною силою Другого Великого пробудження в США, яке дало імпульс до соціальної і громадської активності християн. Вони, як більшість протестантських деномінацій, засудили рабство, але це призвело до розколу в їхніх лавах і утворення Південної баптистської конвенції.
Вирізнялися самовідданим служінням бідним. Зробили великий вклад і були найбільш послідовними у боротьбі з рабством у США. Використовували економічний бойкот як засіб боротьби: відмовлялися від використання продуктів, у виробництві яких була задіяна рабська сила. У Великій Британії відзначилися активною участю в допомозі нужденним, освітніх проектах та були лобістами тюремної реформи.
Акцент на благодійній місії церкви серед соціально незахищених верств населення шляхом надання їм харчування, притулку, роботи і так далі. Заснована у Британії, але її діяльність поширилася на США й згодом на весь світ.