Без анонсу, але з черговим пакетом допомоги: президент США відвідав Київ

Сьогодні, 20 лютого, президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден прибув до Києва з незапланованим візитом та зустрівся з українським главою Володимиром Зеленським. Для багатьох ця подія стала приємною несподіванкою, але не просто як факт візиту, а можливість отримати більше політичної та військової допомогу.

Після спілкування двох президентів американський лідер провів зустріч з українськими міністрами, зокрема міністрами закордонних справ та оборони. Вони обговорювали питання подальшого постачання зброї для України, що сьогодні є найбільш пріоритетним питанням вітчизняної дипломатії.

В підсумку Байден заявив про постачання Україні 700 танків, тисячі бронемашин, 2 мільйона артилерійських боєприпасів та іншого озброєння (ймовірно, тут йдеться про загальний обсяг зброї, який вже надали і нададуть Україні в майбутньому). Також він пообіцяв виділення чергового пакету військової допомоги на 500 мільйонів доларів.

Проте сьогодні не прозвучали обіцянки надати бойову авіацію (наприклад, винищувачі F16, які Україна так потребує). Не сказав Байден і про можливе постачанні інших нових видів озброєння. Наразі відомо, що до анонсованого пакета допомоги ввійдуть боєприпаси для HIMARS і гаубиць, додаткові «Джавеліни» і протитанкові системи, засоби спостереження і радари.

Сьогоднішній візит особливий не лише тому, що він перший за каденції Байдена як президента, але й як вияв рішучості, демонстрація сили й сміливості в контексті зростання напруженості і російських погроз нового вторгнення. В ході візиту до Києва Джо Байден відвідав Михайлівський Золотоверхий собор і поспілкувався із предстоятелем ПЦУ Епіфанієм. Разом із Володимиром Зеленським вони вшанували пам’ять загиблих на війні українців біля Стіни пам’яті Михайлівського монастиря. Байден також відвідав пам’ятник жертвам Голодомору 1932-1933 років, щоб вшанувати пам’ять мільйонів українців, які загинули від голоду.

Досить символічним є час візиту американського президента. Сьогодні дев’ята річниця розстрілу протестувальників на Майдані. 20 лютого 2014 року стало чорним днем Революції Гідності, бо того дня були вбиті десятки людей (зокрема на вулиці Інститутській). Саме ті лютневі дні записані в нашу історію як кульмінація протестів і великий перелом). Дуже показово, що саме в День пам’яті героїв Небесної Сотні Україна отримує черговий потужний сигнал про підтримку, а цим візитом США і загалом Захід демонструє кремлю, що росія не має влади та впливу на Україну.

Джерела:

https://www.radiosvoboda.org/a/news-biden-ukraina-dopomoha/32279496.html

https://www.pomisna.info/uk/vsi-novyny/prezydenty-ssha-i-ukrayiny-vidvidaly-myhajlivskyj-zolotoverhyj-sobor/

https://www.reuters.com/world/europe/us-president-biden-visits-war-time-kyiv-ahead-invasion-anniversary-2023-02-20/

 

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required