7 березня 203 року страчена Перпетуя

7 березня 203 року за свою християнську віру була страчена молода жінка Перпетуя. Вона була однією з шести християн страчених того дня на арені у Карфагені за відмову зректися своєї віри.

Перпетуя народилася близько 182 року у процвітаючій провінційній родині. У другому столітті н.е. у Карфагені діяла динамічна християнська община, частиною якої був один з отців Церкви Тертуліан. Після 201 року римський імператор Септімій Север видав наказ, який забороняв навернення у християнство та юдаїзм, а у 203 році правитель Карфагену Гіларіан запровадив цей наказ на своїй території.

Так Перпетуя, молода матір, та ще четверо християн потрапили під арешт, адже нещодавно навернулися у християнство, не зважаючи на заборону. До них долучився ще один християнин. Усі шестеро відмовилися зректися своєї віри та були засуджені до страти на арені.

Ці події описані у щоденнику Перпетуї, який вона почала писати в ув’язненні, а потім передала іншим християнам, які вже написали про її страту. Цей текст є одним з рідкісних прикладів вцілілих текстів стародавнього  світу, написаних жінками. У щоденнику розповідається  про те, що під час перебування у в’язниці Перпетуя бачила сни про небеса та про те, як вона буде страчена. Також у ньому розповідалося про ще одну жінку-християнку Фелічіту, яка була вагітна і народила дитину вже перебуваючи у в’язниці, про хоробрість молодих християн на арені, коли на них напали дикі звірі і про добровільне прийняття Перпетуєю смерті від меча.

Щоденник Перпетуї щорічно читався в церквах Карфагена протягом століть.

Зображення: amedievalwomanscompanion.com

#християнство_в_історії

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required