6 жовтня 1902 року помер відомий британський хімік Джон Холл Гладстоун. У 1874-1879 рр. він займав спочатку посаду першого президента Лондонського фізичного товариства, а потім Президента Лондонського хімічного товариства.
З юності Джон мав досить тверді релігійні переконання і навіть хотів присвятити усе своє життя церковному служінню. Однак батько переконав його вступити до коледжу Лондонського університету, де Гладстоун вивчав хімію. Його дисертаційна робота з вивчення властивостей піску отримала високу оцінку і наступного року він отримав від коледжу золоту медаль за свої наукові досягнення.
У 1848 році він отримав ступінь доктора філософії в Гісенському університеті. Він зумів зробити ряд інноваційних відкриттів у сфері оптики і спектроскопії, вперше провів бромування гуми. У 1853 році у віці всього 26 років Джон Гладстоун був обраний до Королівського наукового товариства. У 1892 році він отримає почесну нагороду цього Товариства – Медаль Деві – за свої досягнення в області хімії.
Протягом всього свого життя він зберігав близькі стосунки з церквою і був переконаним віруючим. Незважаючи на свої високі посади в науковій сфері, у неділю він проводив біблійні заняття у звичайній недільній школі. Довгий час до самої смерті він брав активну участь в діяльності Християнської асоціації юнаків, яку заснував Джордж Вільямс. Навіть у день своєї смерті в першій половині дня він був головою засідання Християнського апологетичного товариства і помер, повертаючись додому, від інфаркту.
Своїм життям Джон Гладстоун свідчив, що віра не є перешкодою для наукового пізнання світу, але навпаки допомагає у цьому.
#християнство_в_історії