5 вересня 1569 року воєводою Подільським став староста хмельницький Микола Мелецький

5 вересня 1569 року воєводою Подільським став староста хмельницький Микола Мелецький, кальвініст, чоловік Єлизавети Радзивілл, дочки Миколи Радзивілла Чорного.

Микола Мелецький народився в Мелеці в Малій Польщі в родині подільського воєводи і великого коронного маршала Івана Мелецького. В юності відвідав ряд європейських країн – Англію, Шотландію, Швейцарію та Італію.

При дворі імператора Фердинанда Габсбурга Мелецький вивчав військову справу, що йому дуже пригодилося після повернення на батьківщину. По смерті Сигізмунда II Августа Мелецький розглядається деякими магнатами як можливий претендент на королівський трон, але остаточний вибір припав на Генріха Валуа.

У 1573 році Микола Мелецький разом з іншою знаттю і магнатами підписує Варшавську конфедерацію, яка гарантувала рівні права всім християнам незалежно від конфесії. Маючи добру військову підготовку, він бере активну участь в Лівонської війні, а в 1575 році захищає Поділля від нападів татар.

У лютому 1579 року Микола Мелецький стає великим коронним гетьманом і під його командуванням коронне військо з військом ВКЛ звільняє Полоцьк від військ Івана Грозного. Після цього Мелецький зумів відбити ще дві фортеці Сокіл і Сушу, звільнивши захоплені московитами землі.

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required