4 вересня 1844 року помер американський композитор Олівер Холден

4 вересня 1844 року помер американський композитор і автор християнських гімнів Олівер Холден.

Олівер народився в місті Ширлі штату Массачусетс. Служив моряком на кораблі новоствореного американського флоту «Декан», на якому заслужив собі щорічну пенсію. Маючи навички тесляра, у 1896 році він переїхав до Чарльзтауну, щоб допомогти відбудувати місто після війни.

Олівер був не лише теслею, але й став одним із законодавців штату, брав участь у заснуванні ряду музичних шкіл і став пастором церкви. Спочатку він відвідував будівлю Першої баптистської церкви Бостона, де став керівником церковного хору. Потім у 1801 році він став одним із засновників Першої баптистської церкви у Чарльзтауні, а ще через вісім років засновником Другої баптистської церкви цього міста.

У 1800 році на базі свого маєтку він заснував школу, яка пізніше стала називатися Школою Олівера Холдена. Близько десяти років він обирався депутатом до Палати представників Массачусетса. Ще працюючи теслею, він видав свою першу книгу «Американська гармонія», де зібрав оригінальні твори церковної музики. Наступними з’явилися «Універсальна колекція церковної музики» і «Массачусетський збірник». Нарешті, під його редакцією вийшла «Вустерська колекція священної гармонії», яка була надрукована на друкарському верстаті, привезеному з Англії і стала однією з найстаріших музичних друкованих книг Америки.

Саме йому випала честь тренувати хор, який вітав Джорджа Вашингтона під час його візиту до Бостона в 1789 році. Один з гімнів Холдена – «All Hail the Power of Jesus’ Name» – вважається однією з найстаріших пісень, яка через багато поколінь ще широко співається в церквах у наш час.

#християнство_в_історії

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required