31 серпня 1866 року в Кореї загинув місіонер Роберт Томас

31 серпня 1866 року в Кореї загинув місіонер з Уельсу Роберт Томас.

Спочатку Роберт працював на Лондонське місіонерське товариство в Китаї. Там він познайомився з місцевою мовою і звичками людей. Однак далі він відчув покликання благовістити корейцям. Свою першу подорож до Кореї Роберт здійснив у 1865 році, ставши другим протестантським місіонером після німця Карла Гуцлафа, хто почав служити на Корейському півострові.

До цих пір багато корейців були навернені до Господа завдяки служінню католицьких місіонерів, але багато з цих християн були пізніше убиті за наказом корейської влади. Лише в 1866 році вони віддали наказ убити близько 8 тис. корейських християн. Якраз у цей рік відбулося друге відвідування Кореї Робертом Томасом.

Спочатку він намагався досягти Кореї з французьким військовим флотом, але ті змінили свій курс на В’єтнам. Тоді він був узятий перекладачем на борт американського торгового судна «Генерал Шерман». З ініціативи Роберта корабель направився до берегів Кореї, щоб встановити торговельні відносини. Сам Роберт прагнув використовувати цю можливість для поширення Євангелії, роздаючи Нові Заповіти китайською мовою (оскільки корейською ще не було перекладу). Так як Корея трималася ізоляціоністської політики, то поява «Генерала Шермана» викликала протест місцевої влади і в результаті відбулося військове протистояння, у якому загинули кілька місцевих жителів, а потім була убита і команда корабля. Документи повідомляють, що Роберт опинився якимось чином на березі з Біблією в руках і, перед тим як був убитий, запропонував її своєму вбивці.

Біблії, які поширювалися Томасом, доходили до адресатів іноді дуже цікавим чином. Один з місцевих чиновників розірвав Слово Боже і вирішив обклеїти папером як шпалерами стіни свого будинку. Через кілька десятків років цей будинок став місцем частого відвідування для місцевих християн, які збиралися, щоб почитати біблійне слово.

Пам’ять про Роберта Томаса збереглася серед сучасних корейських християн, які іноді можуть не знати країну Уельс, але знають, що Томас був валлійцем.

#християнство_в_історії

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required