31 липня 1847 року помер американський методистський служитель Оранж Скотт

31 липня 1847 року помер американський методистський служитель Оранж Скотт, один із засновників Весліанської методистської церкви, борець проти рабства і соціальної несправедливості.

Оранж народився в Брукфілді у Вермонті. Близько 1820 року він пережив християнське навернення і став віруючим методистської єпископальної церкви. Здатність до проповіді дозволила йому вже через два роки стати служителем. Ставши старійшиною церкви, він у 1831 році обирався делегатом на Генеральну конференцію методистської церкви.

У 1843 році Оранж Скотт організував Весліанське метадистське єднання – церковну організацію, метою якої була боротьба з рабством, нетерпимістю, насильством та іншими проявами соціального зла. Скотт стверджував, що основний «принцип рабства – принцип, який виправдовує утримування і володіння іншою людиною, як майном, є морально неправильним або іншими словами – є гріхом. … ніякі обставини не можуть виправдати цей принцип».

Він закликав свою церкву бути гідними послідовниками Христа і зачинателя методистської церкви Джона Веслі, активно борючись з соціальною несправедливістю. Подібно до Вілберфорса в Англії, Оранж Скотт став одним з активних аболіціоністів, які сприяли наближенню скасування рабства у своєму суспільстві.

#християнство_в_історії

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required