30 жовтня 1720 року народився аболіціоніст Джон Вулмен

30 жовтня 1720 року народився відомий американський проповідник релігійної громади квакерів і борець за скасування рабства Джон Вулмен.

Вулмен народився в сім’ї фермера в колонії Нью-Джерсі біля річки Делавар. Ще його прапредки належали до перших поселенців квакерів в Америці. Уже в 26 років він був досить успішним підприємцем, але вирішив більше часу присвячувати Богу. Його іноді просили допомогти скласти заповіт і він намагався переконати людей, які мали рабів, не включати їх у спадок, але надавати свободу.

У 1746 році разом з Айзеком Ендрюсом вони здійснили першу місіонерську подорож на південь до Південної Кароліни довжиною в 1500 миль. Під час проповідей, крім інших питань, він часто піднімав і питання рабства. У 1754 році ним були надруковані «Деякі думки про володіння неграми». Вулмен не користувався срібним посудом, так як знав, що заради його виробництва використовувалася праця рабів.

Коли почалася французько-індіанська війна, Вулмен виступив з пропозиціями щодо примирення і закликав не платити податки, які використовувалися на армію. Джон Вулмен став також автором знаменитого автобіографічного «Щоденника Джона Вулмена», який був надрукований у 1774 році і став досить популярним в Америці, пройшовши через багато перевидань.

У 1772 році Вулмен відвідав Англію, де також закликав до скасування рабства. Великобританія стала його останньою життєвою зупинкою, так як він там захворів і помер у 1772 році. Хоча він так і не зумів повністю викорінити рабство серед квакерів, його служіння і проповіді сильно вплинули на соціальні погляди квакерів за часів Великого пробудження. У 1790 році, після Війни за незалежність, вони подали до конгресу петицію про скасування рабства. Хоча на той час вони не змогли цього домогтися на національному рівні, але зуміли зупинити рабство в окремому штаті Пенсільванія.

#християнство_в_історії

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required