3 грудня 1706 – померла Емілія Джуліана

Цього дня померла Емілія Джуліана, автор близько шести сотень християнських гімнів. Вона була дуже творчою і працьовитою жінкою і стала відома як найпродуктивніша німецька авторка християнської музики, а чимало її пісень стали християнською класикою (наприклад, «Бог привів мене так далеко»).

Вона народилася в заможній та знатній родині. Емілія Джуліана була дочкою графа Альберта Федеріко I. Під час Тридцятилітньої війни її сім’я була змушені шукати притулку у Рудольштадті і саме там народилася Емілія. Після смерті батька (1641) та матері (1642) дівчинку вдочерила її тітка з Ольденбурга. Емілія Джуліана здобула чудову освіту в Рудольштадті зі своїми кузенами під опікою доктора Агасфера Фріча та інших професорів.

7 липня 1665 року вона вийшла заміж за графа Альберто Антоніо II. У 1667 році в пари народився син, а в 1668 році — дочка, але остання померла через три дні. Попри слабке здоров’я, Емілія не побоялася працювати у притулку для нужденних під час епідемії кору. Цей крок вкотре демонструє глибоке милосердя і самовідданість жінки, яка, зважаючи на свій статус, могла взагалі не працювати.

Здобута ще в ранні роки освіта в музиці та поезії, а також спільні інтереси з двоюрідною сестрою Людамілією Єлизаветою сприяли та розвивали дари Емілії. Її гімни були унікальними для свого часу, бо стосувалися практично всіх сфер та етапів життя людини. Вона могла написати християнську пісню про весілля, відправлення дитину вперше до школи, поділ спадщини чи навіть
Разом з цим, її гімни характеризуються глибокою любов‘ю до Спасителя та відданістю, з якою жінка служила Господу своїм талантом.

Фото: evangelisch

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required