29 серпня 1749 року помер пастор, вчений, поет і освітянин Матей Бел

29 серпня 1749 року помер відомий угорський лютеранської пастор, вчений, поет і освітянин Матей Бел.

Народився він в Очові, у тодішньому угорському королівстві, а сьогодні це територія Словаччини. Сам він називав себе «слов’янином за мовою, угорцем – за національністю і німцем – за ерудицією». У 1710 році він одружився з Сусанною Герман, яка народила йому вісім дітей.

Після навчання у кальвіністському коледжі та вивчення теології і медицини в університеті Галле, Матей Бел став викладачем і ректором лютеранської гімназії в Банській Бистриці. Одночасно він служив лютеранським пастором.

Бел володів словацькою, угорською та німецької мовами, але більшість своїх творів написав на латині. Серед них підручники з німецької та угорської граматики. Матей Бел одним з перших вивчав угорські руни, став засновником угорської географічної науки, а також видатним педагогом, теологом, етнографом, поетом і священиком.

Заслуги Матея Бела отримали визнання через прийняття його в члени Лондонського королівського товариства і Прусської королівської академії в Берліні. Університет у Банській Бистриці отримав назву на честь нього, відома словацька енциклопедії була названа «Беліяна», а сам славний учений і просвітитель був прозваний «Великим героєм Угорщини».

#християнство_в_історії

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required