28 грудня 1948 року Джейкоб де Шейзер разом із сім’єю повертається до Японії

28 грудня 1948 року Джейкоб де Шейзер разом із сім’єю повертається до Японії – американський льотчик стає місіонером у країні свого колишнього поневолення.

У 1941 році Джейкоб служив сержантом в американській армії. Коли він дізнався про атаку на Перл-Харбор 7 грудня 1941 року, то вигукнув обурено, що «японці повинні за це заплатити». Надалі Господь дуже цікаво направив долю цієї людини. Де Шейзер записався добровольцем для участі в операції «Рейд Дулітл», яка повинна була стати відповіддю США на військову агресію Японії. Керував операцією лейтенант-полковник Джиммі Дулітл, на честь якого операція і отримала свою назву. Під час неї повинен був відбутися масовий авіа-наліт з бомбардуванням Токіо та інших японських міст і військових баз.

Джейкоб став учасником цього нальоту в квітні 1942 року, але його літак був збитий і він потрапив до полону. Наступні 40 місяців він провів у японських таборах військовополонених в Японії і Китаї, з них 34 місяці – в одиночній камері. Його морили голодом і жорстоко били, але він залишився живий, хоча троє інших членів екіпажу були замучені до смерті і ще один помер від голоду. Він отримав довічний термін за рішенням імператора, але був звільнений американськими десантниками в серпні 1945 року.

Під час ув’язнення в таборі люди передавали один одному Біблію, яка на три тижні затрималася в Джейкоба. Її послання змінило його. Він розкаявся у своєму неправильному відношенні до японців з ненавистю і почав проявляти до них повагу як до людей, так як Біблія вчила любити людей, а ненавидіти гріх. Зміна його ставлення до японців вплинула і на потепління їхнього ставлення до полоненого.

Після повернення додому де Шейзер вступив до місіонерського коледжу методистів у Сіетлі. Про своє перебування в полоні і духовне навернення Джейкоб написав книгу «Я був рабом Японії», яка привела до покаяння колишнього ворога де Шейзера – Міцуї Фучиду, главу японської ескадрильї, яка бомбардувала Перл-Харбор. Фучида був дуже вражений свідченням Джейкоба про те, що Біблія навчила його любити своїх ворогів, адже його власне виховання за самурайським кодексом говорило про помсту. Фучида вирішив сам почитати Біблію і став християнином, а пізніше, разом з де Шейзером, одними з найбільш активних християнських місіонерів у Японії.

Після повернення де Шейзера до Японії після війни, вони разом з Фучидою багато проповідували по Японії, а в 1959 році Джейкоб приїхав до міста Нагоя, яке він колись бомбардував під час нальоту, щоб тепер відкрити там християнську церкву. Він повернувся до США після 30 років місіонерської роботи в Японії і помер у 95-річному віці.

Служіння де Шейзера і Фучиди справило великий вплив на багатьох японців, які у кінцевому рахунку стали християнами або почали інакше думати про людей з інших народів і вір.

#християнство_в_історії

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required