26 серпня 1875 року народився Джон Бакен , 15-й генерал-губернатор Канади

26 серпня 1875 року народився Джон Бакен (John Buchan), барон Твідсмур, 15-й генерал-губернатор Канади, відомий англомовний письменник.

Джон народився у шотландському місті Перт в сім’ї кальвіністського пастора. Будучи студентом університету Глазго, Бакен створює свої перші літературні твори. Надалі у світ з’являються десятки його пригодницьких оповідань, романів і новел, а також історичні біографії знаменитих Вальтера Скотта, Олівера Кромвеля і Юлія Цезаря, нарис з історії пресвітеріанської церкви. Автобіографічний шпигунський роман Бакена “39 сходинок” був пізніше екранізований Альфредом Хічкоком.

Він закінчує Оксфорд з освітою дипломата, служить секретарем лорда Мільнера під час англо-бурської війни, а потім військовим кореспондентом під час Першої світової війни. У середині 1920-х років Бакен очолює Шотландське історичне товариство, з 1927 року стає членом Британського парламенту, обіймає посаду старійшини Оксфордської пресвітеріанської церкви, а потім представляє короля на Генеральній асамблеї Церкви Шотландії.

Прем’єр-міністр Канади Вільям Маккензі Кінг, вперше зустрівши Бакена, дуже позитивно відгукувався про нього: “Я не знаю жодної людини, яку мені хотілося б більше мати за друга: прекрасна і благородна душа, добрий і великодушний в думках, словах і вчинках, мало людей в цьому світі такі обізнані, як він, скромний, доброзичливий, щирий, людина по серцю Божому”.

У 1935 році король призначає Бакена на посаду генерал-губернатора Канади, яку той займатиме до своєї смерті у 1940 році. Під час перебування в парламенті прихильно ставився до сіоністів і засуджував антисемітські політику Гітлера.

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required