19 грудня 1986 року помер нігерійський пастор Абель Калаволе

19 грудня 1986 року помер нігерійський пастор Абель Калаволе.

Абель народився близько 1894 року в Ягбаленді. Його батько розбирався в травах і готував сина стати фермером і виконавцем різних племінних обрядів із фетишами. У підлітковому віці він вперше почув про Христа від свого зведеного брата Мозеса Алада, що народився від першої дружини батька. Батько і багато односельців були дуже розгнівані, коли дізналися що Абель вирішив присвятити своє життя Христу. Планувалося його вбивство, але мати попередила сина і порадила йому втекти з дому, сподіваючись, що Бог, у якого повірив син допоможе йому.

Він втік до Ісанлу, де жили місіонери, і провів із ними близько восьми років, прийнявши хрещення у 1919 році. Під час хрещення він і отримав ім’я Абель, так як раніше його звали Арисагбемі. Далі, працюючи серед емігрантів, він подружився з чоловіком на ім’я Калаволе, що означало «той, хто приносить честь дому». Абелю сподобалося це ім’я і в подальшому він став Абелем Калаволе.

У 1923 році почав працювати в Об’єднаному місіонерському товаристві і через деякий час стає євангелістом цієї місії. Після допомоги в різних місцевих місіях він засновує церкву і стає пастором в селищі Кпакі на півночі Нігерії. Його пасторське служіння там тривало двадцять років з 1925 до 1945 роки. Він також став відомий своїм чудовим садом, де вирощував апельсини, папайю, ананаси і деякі рідкісні рослини.

У 1929 році він створив сім’ю і у них народилися шестеро дітей. Робота місіонера не була легкою через переслідування з боку навколишнього язичницького і мусульманського населення. Пастор Абель зі своєю дружиною Елізабет організували заняття для дорослих, де вчили читати по Біблії і красиво писати, навчали музиці і християнським пісням. При місії було відкрито шпиталь для лікування багатьох хвороб.

У 1945 року пастор Абель був переведений до Мокви. Там через три роки від пневмонії померла його дружина. Через два роки він одружився вдруге і у них народилися ще дев’ять дітей. До сих пір місія розрослася і Абель Калаволе був поставлений старшим пастором, щоб направляти служіння інших. У 1959 році він добровільно пішов на пенсію, повернувся на свою батьківщину в Ягбаленд, де через два роки заснував церкву і виростив сад, схожий на той, який він мав у Кпакі. Ним був побудований молитовний будинок, який пізніше використовувався як перша церква Об’єднаного місіонерського товариства з Ефо Амуро. У 1982 році поряд з молитовним будинком, який побудував Калаволе, була побудована церква на пару сотень чоловік.

Абель покинув цей світ в 1986 році, але завдяки його служінню християнське вчення поширилося в Нігерії, яка сьогодні є однією з найбільш християнізованих країн Африки.

#християнство_в_історії

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required