18 жовтня 1871 року помер Чарльз Бебідж, англійський математик і винахідник

18 жовтня 1871 року помер Чарльз Бебідж, англійський математик і винахідник першої обчислювальної аналітичної машини, яка стала прототипом майбутніх комп’ютерів.

Народжений у 1791 році в родині банкіра в Лондоні, Чарльз навчався під наглядом священика в приватній школі. Священик став його першим репетитором з математики. Пізніше він навчався в Трініті коледжі в Кембриджі і завдяки самостійній роботі над книгами відомих вчених швидко перегнав в знаннях своїх викладачів.

У 1812 році Бебідж разом з друзями організували «Аналітичне товариство», у якому обговорювали новітні наукові досягнення, робили переклади іноземних книг та ініціювали реформу математичної освіти в Кембриджі і по всій Британії. У 1816 році Бебідж був прийнятий в Королівське наукове товариство Лондона.

1827 рік видався трагічним у житті Чарльза – померли його дружина, батько і двоє синів. Це випробування підштовхнуло його ще більше заглибитися в роботу. Він стає винахідником перших обчислювальних машин, спідометра, тахометра. Сконструював кілька металообробних верстатів, досліджував електромагнетизм, оптику, геологію. Бебідж першим зумів зламати шифр Віженера. Він був серед засновників Лондонського статистичного товариства, яке винайшло сейсмограф і пристосування для наведення зброї.

Поруч з цим він написав власну автобіографію, де цілий розділ присвятив релігії. Багато уваги він віддавав міркуванням на релігійні теми і в решті своєї діяльності. Вихований матір’ю в традиційній протестантській манері, він був з дитинства навчений молитві і страху Божому. Його теологічні погляди спиралися на те, що Бога можна пізнавати через вивчення Його творіння і через Боже одкровення. Він не вважав, що книгу Буття слід тлумачити буквально в науковому сенсі, але це не відкидало Бога, як Великого Дизайнера і Творця. Він захоплювався величчю, мудрістю і добротою Бога, а також різноманітністю Його творіння.

#християнство_в_історії

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required