18 травня 1920 року народився Папа Римський Іоанн Павло II

18 травня 1920 року народився Кароль Войтила, більш відомий всьому світу як Папа Римський Іоанн Павло II. Саме завдяки жертовному і благочестивому служінню цієї людини на чолі католицької церкви відбулося духовне відновлення післявоєнної Європи і примирення різних конфесій.

З ініціативи Іоанна Павла II відбулися перші зустрічі глави католицької церкви з главою англіканської церкви, які раніше не мали між собою відносин. Іоанн Павло II вперше відвідав лютеранську церкву і в 1995 році приніс вибачення і каяття за те зло й гоніння на протестантів, які були здійснені католиками в попередні століття, і зокрема за масове знищення протестантів в час Варфоломіївської ночі.

Крім того, відбулися відвідування главою католиків Ізраїлю і мусульманських країн. Його духовний авторитет і прояв великої любові, які об’єднували християн усього світу, викликали заздрість у багатьох противників Бога, і на життя Іоанна Павла II було здійснено кілька нападів, але його служіння тривало.

Безумовно, Іоанн Павло II не був безгрішним, але багато в чому він показав приклад для християн усього світу, піднявши авторитет християнського служіння. Багато в чому, завдяки йому, поляки зуміли звільнитися від панування комуністичного режиму, проявивши надзвичайну солідарність, яка мала своє коріння в тій християнській вірі і патріотизмі, які сіялися в костелах за часів випробувань.

Незважаючи на те, що Кароль Войтила не належав до протестантів, його життя є гідним прикладом живої віри і жертовного християнського служіння. Беручи участь у Другому Ватиканському Соборі католицької церкви і керуючи церквою як кардинал, а потім як папа, Іоанн Павло II багато зробив для того, щоб католицька церква визнала деякі свої історичні помилки, а також дозволила читати Біблію широкому колу віруючих, що за духом відповідає Євангелію.

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required