17 листопада 1558 року англійський престол перейшов у спадок від покійної Марії Тюдор до 25-річної королеви Єлизавети, за правління якої в Англії відбулося повторне визнання протестантизму.
За три з половиною роки правління «кривавої Мері», за підрахунками Фокса, 280 мучеників були насильно піддані тортурам. Під час правління нової королеви Єлизавети Англія стала володаркою морських просторів, завдяки перемозі англійського флоту над іспанською «Непереможною» Армадою. Іспанський король, будучи переконаним католиком, прагнув знищити паростки протестантизму в Європі. Його флот був спрямований на завоювання Англії, щоб зупинити там поширення євангельської віри. Однак Перемога англійців значно посприяла поширенню Реформації. Захищаючи свою країну, королева Єлизавета підтримала голландських повстанців у боротьбі з іспанцями.
Її правління тривало до 1603 року. Єлизавета стала однією з найбільш шанованих монархів Англії. Незважаючи на те, що країна була розділена на католиків і протестантів, королева зуміла зберегти релігійний мир, проявивши до католиків віротерпимість і дозволивши їм мати свої богослужіння. Вже через 20 років після її смерті час її правління назвали «золотою епохою». Саме в цей час створює свої драматичні шедеври Вільям Шекспір, а Френсіс Дрейк здійснює другу навколосвітню морську подорож.
Перемога протестантизму в Англії привела до надбання цією країною і народом ще більш благочестивого характеру, що принесе з собою і всілякі благословення.
#християнство_в_історії