16 серпня 1878 року помер видатний американський архітектор Річард Апджон

16 серпня 1878 року помер видатний американський архітектор британського походження Річард Апджон. Йому принесли популярність побудовані ним церкви, зокрема у готичному стилі.

Він народився у 1802 році в Англії, де він, підрісши, пішов працювати до будівельника та столяра. Він став майстром-механіком, а у 1829 році їхня родина переїхала до США. Там він почав працювати з архітектурним дизайном.

Його перший великий проект був вхід до Бостонського центрального парку, а його першою церковною будівлею була єпископальна церква Св. Іоанна в Бангорі, штат Мен. Він переїхав до Нью-Йорка у 1839 році, де працював над переробкою знаменитої церкви Трійці на Уолл-стріт у нижньому Манхеттені. Проте потім йому доручили все ж побудувати нову церкву, і цей проект був завершений у 1846 році. У 1852 році Річард видав досить впливову книгу – «Сільська архітектура Апджона: конструкції, робочі креслення та технічні характеристики дерев’яної церкви та інших сільських споруд», дизайни конструкцій з якої широко використовувалися іншими архітекторами по всій країні.

Апджон є одним з зачинателів неоготики в архітектура, а також активно розвивав італійський стиль. У 1857 році він та ще 13 архітекторів утворили Американський інститут архітекторів, а Річард став його першим очільником.

Після своєї смерті Річард Апджон залишив чудові архітектурні шедеври, деякі з яких можна переглянути тут: https://en.wikipedia.org/wiki/Richard_Upjohn#Gallery

#християнство_в_історії

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required