15 серпня 1557 року вбита протестантка Агнес Прест

15 серпня 1557 року за правління Марії Тюдор («кривавої Мері») була вбита протестантка Агнес Прест.

Вона народилася у Корнволі на початку ХVІ століття. Хоча її виховували як католичку, вона стала протестанткою. Агнес була відома як весела, терпляча і працьовита жінка. Незважаючи на те, що вона була неосвічена, вона знала Біблію. Через силу своїх релігійних переконань у неї були труднощі у відносинах з чоловіком, який був католиком і виховував їхніх дітей у цій вірі. Саму Агнес неодноразово під тиском намагалися повернути у католицизм. Це стало причиною того, що вона була змушена полишити свій дім та заробляти собі на життя прядінням.

Невдовзі після цього її сусіди звинуватили її в єресі, через що протягом кількох місяців її утримували у Лонсестонській в’язниці. На четвертий тиждень Великого посту Агнес заперечувала католицьку доктрину про те, що під час причастя хліб і вино стають буквально Тілом та Кров’ю Ісуса Христа. Вона стверджувала, що люди приймають Тіло і Кров духовно, а не фізично, за що була передана до Ексетеру. Там пізніше її звинувачували через те, що вона назвала месу ідолопоклонством. Їй розпорядилися залишатися у єпископській в’язниці, але скоро сторож в’язниці забрав її до себе додому, бо вона поводилася дуже смиренно. Їй дали роботу прядильниці та дозволили ходити містом.

Її постійно намагалися переконати зректися своїх поглядів, проте вона залишалася вірною своїм принципам. Як розповідається у Книзі мучеників Фокса, одного разу вона зустріла голландського каменяра, який реставрував скульптури святих, які шануються католицькою церквою. Вона сказала йому: «Який же ти божевільний, що робиш їм нові носи, а вони через кілька днів всі втратять свої голови». За це, завдяки єпископу Блекстоуну, вона була силою повернена під арешт.

Потім Агнес Прест тримали у Екстерській гільдії, де її знову закликали зректися своїх переконань та повернутися до своєї католицької родини. Вона відмовилася, тому 15 серпня 1557 року її було страчено через спалення. Вона віддала своє життя за віру у Слово Боже, ставши ще одною протестантською мученицею.

#християнство_в_історії

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required