11 грудня 384 року помер єпископ римської церкви Дамасій І

11 грудня 384 року помер єпископ римської церкви Дамасій І.

Дамасій народився в Лузітанії, на території нинішньої Португалії, у сім’ї священика на ім’я Антоній і його дружини Лавренції. Батько служив священиком в одній з церков Риму, де почав з раннього віку служити і Дамасій.

З жовтня 366 року Дамасій стає єпископом Риму і буде очолювати західну християнську церкву до своєї смерті в 384 році. Він отримав свою посаду в результаті сильного протистояння з конкурентом Урсінов. За допомогою світської влади Дамасій зумів перемогти. На посаді єпископа, він став відомим захисником християнства від єресей аполінаризму і македонізму.

За підтримки Дамасія І християнський історик Ієронім зробив переклад Письма на латину. Цей переклад здобув поширення в західній церкві і, отримавши назву Вульгата, на багато століть став єдиним перекладом, який вважався канонічним у католицькій церкві.

У 380 році за Дамаса І імператор Феодосій надав християнству статус офіційної релігії. У наступні століття це дозволило формувати культуру європейських народів на християнському ґрунті, але церковна ієрархія сама не завжди трималася Біблії. За часів Реформації відбулося біблійне оновлення народів, яке дозволило Писанню вплинути на різні сфери життя суспільства.

#християнство_в_історії

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required