10 постулатів біблійного світогляду у публічній сфері

Сучасність ставить перед Церквою і людством багато викликів, на які нам необхідно правильно відповісти, спираючись на Біблію, перевірену досвідом історії християнську традицію і здоровий глузд.

Є дві категорії викликів:

1) Глобальні виклики, які можна пов’язати з духовною та екзистенціальною кризою західної цивілізації, частиною якої ми є. За цією кризою стоїть передусім лівацька ідеологія постмодернізму і руйнація фундаментів, на яких століттями будувалось життя європейських народів. Постмодернізм приніс негативні духовні та моральні явища, такі як нігілізм, релятивізм та гедонізм, наслідком яких є, наприклад, сексуальна революція та деструктивні перетворення в житті суспільств, як її плід.

2) Локальні чи національні виклики, пов’язані з потребою повного виходу з радянського рабства і побудовою благочестивої нації, її культури та держави. За останні кілька років Церква була вимушена відповісти собі на такі питання: у чому полягає її місія в суспільстві, яке її ставлення до комуністичної спадщини, до поняття «патріотизм», до геополітичної і цивілізаційної опції України (Росія vs Європа), до інформаційної війни чи війни взагалі, а також до участі в ній християн. До 2013 року для більшості українських євангельських християн такі питання здавались «недуховними» та абстрактними, але з появою Майдану та війни люди швидко зрозуміли, наскільки безпосередньо ці питання пов’язані з біблійними заповідями і настільки від відповіді на них залежить духовний та моральний стан як окремих людей, так і народу в цілому.

Перелік десяти пунктів цілісного християнського світогляду є спробою в лаконічний спосіб окреслити світоглядну позицію щодо глобальних і локальних викликів сучасності, яку повинна зайняти Церква, спираючись на біблійну істину.

ТЕОЛОГІЯ

Ми за класичну біблійну теологію, яка є вірною євангельській традиції, перевіреній віками і досвідом людства.

Ми проти ліберальної теології (у її модерністському чи постмодерністському форматі), яка привела Церкву Західної Європи до глибокої кризи.


МОРАЛЬ

Ми за традиційну християнську мораль, що спирається на десяти заповідях. Саме вона формувала в нашій цивілізації розуміння, що є добро, а що – зло.

Ми проти морального релятивізму, наслідків сексуальної революції та різних світських етичних стандартів, які все більше заповнюють українські церкви.


ЦЕРКВА

Ми наголошуємо на важливості помісної церкви, яка усвідомлює себе частиною великого організму Церкви вселенської.

Ми проти «церковного егоцентризму», що проявляється в конкуренції між церквами та об’єднаннями церков, як і проти «церковного космополітизму», коли особа не належить до жодної помісної церкви, аргументуючи це належністю до «вселенської церкви».


ВІРА ТА РОЗУМ

Ми за інтеграцію віри та розуму, оскільки людина є створена за образом і подобою Премудрого Бога.

Ми проти антиінтелектуалізму, який не дозволяє нам «любити Бога всім розумінням своїм».


СУСПІЛЬСТВО

Ми за відкритість Церкви для служіння у громадському вимірі, розуміння місії Церкви як солі та світла для суспільства.

Ми проти теології ізоляції, яка ділить світ на «духовне» і «недуховне».


ВЛАДА

Ми віримо, що інститут влади на землі, зокрема і держава, встановлений Богом і повинен бути віддзеркаленням справедливої влади Бога. Ми зобов’язані підтримувати інститут влади. Ми за громадянське суспільство освічених, активних, відповідальних громадян, які вміють контролювати державну владу.

Ми проти єресі цезаропапізму, яка є ідолопоклонством і веде до фатальних наслідків у житті народів, коли світська влада використовує Церкву у своїх маніпулятивних цілях. Ми також проти анархії, яка веде до хаосу і є противна природі Бога.


УКРАЇНА

Ми за патріотизм, який базується на біблійних заповідях «полюби свого ближнього, як себе самого» і «шануй батька свого і матір свою» та який є проявом благородної любові до своєї Батьківщини.

Ми проти шовінізму, расизму, які є ідолопоклонством, а також проти космополітизму, що суперечить біблійному задуму для народів.


ЄВРОПА

Ми за європейський цивілізаційний вектор. Україна від самого початку була частиною європейської цивілізації, натхненої християнськими ідеалами. Ми віримо, що в Божому плані українці мають унікальну місію серед європейських народів.

Ми проти нездорової месіанської ідеї про особливу слов’янську чисту духовність, яка себе протиставляє «загнивающему Западу». Водночас ми проти ідеології секуляризму, яка заполонила європейську культуру і веде її в глибоку кризу своєї тотожності.


КОМУНІЗМ

Ми проти утопічної і антигуманної ідеології марксизму-ленінізму. Ми засуджуємо комунізм та всі його плоди.

Ми за покаяння в гріхах комунізму і очищення суспільства від усіх його наслідків.


ПОСТМОДЕРНІЗМ

Ми проти руйнівної ідеології постмодернізму, яка є результатом важкої хвороби сучасної цивілізації, хоча ми усвідомлюємо, що живемо в епоху постмодерну. Ми бажаємо сьогодні доносити євангельську звістку світові зрозумілою для нього мовою.

Ми за вічні цінності досконалості, добра, краси та всякої гармонії, що мають свій початок у Богу, який створив цей світ і людину за Своїм образом. Саме ці вічні цінності будували християнську цивілізацію протягом віків.


Матеріал підготований служінням «Східноєвропейська Реформація»

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required